jaunumi
Rollerslēpošanas sacensības Madonā

     Pēc neierasti ilga pārtraukuma, 27.jūnijā, Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Gulbenes BJSS/SK “Lejasciems” distanču slēpotāji piedalījās sacensībās. Šoreiz tās bija rollerslēpošanas sacensības, kas ir kā distanču slēpošanas vasaras paveids. Sacensībās startēja 16 mūsu sportisti, lielākajai daļai no viņiem šīs bija pirmās rollerslēpošanas sacensības, bet, neskatoties uz to, starti izdevās un mājās varēja doties ar gandarījuma sajūtu – ir gūta jauna pieredze un augusta sākumā varēs aizvadīt arī Latvijas čempionāta rollerslēpošanā 1.posmu.
               V, S, V16, S16, V14, S14 vecuma grupās sacensības sākas ar kvalifikācijas braucieniem kā individuālās sacensībās, pēc uzrādītajiem rezultātiem ātrākie dalībnieki kvalificējas pusfināliem un vēlāk jau finālam. Visās šajās grupās distances garums bija 1,1 km.
               Pusfinālos iekļuva seši mūsu sportisti: S14 grupā Anna Nikola Berkolde (7.vieta), kurai pavisam nedaudz pietrūka, lai iekļūtu arī finālā, un Gerda Asnāte Berkolde (9.vieta); S16 grupā Jolanta Pence (6.vieta) un Monta Zauriņa (5.vieta); V16 grupā Niks Berģis (10.vieta); V14 grupā Martins Kristers Celms (7.vieta) un Artūrs Filips Igaviņš (5.vieta). Finālā iekļūt izdevās Artūram, Jolantai un Montai.
               Jaunāko grupu dalībniekiem bija jāveic 400  un 800 m distances, starp viņiem visaugstāko vietu izcīnīt izdevās Martai Žīgurei S10 grupā, iegūstot 4. vietu. Pirmajā desmitniekā iekļuva Matīss Salmiņš (8.vieta), kuram vienīgajam no lejasciemiešiem bija jāveic 800 m distance, Mārcis Glāznieks (7.vieta) un Miķelis Salmiņš (10.vieta).