jaunumi
Jaunsargi izcīna 2. vietu militārajās sacensībās Zviedrijā

     Vallingē, Zviedrijā, no 19.-21.08.2022. norisinājās militārās sacensības. Sacensībās piedalījās 27 komandas: 23 Zviedrijas jauniešu, divas Igaunijas, viena Lietuvas un divas Latvijas jaunsargu komandas. Vienā Latvijas komandā startēja jaunsargi no Lejasciema: Artūrs Filips Igaviņš, Adrians Stepe, Matīss Salmiņš, Dāvis Ende un es, jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Otra bija jaunsargu komanda no Aizkraukles novada: Toms Gaigalnieks, Dāvids Daniels Kockeris, Toms Valaini, Daniels Zibergs, instruktors Gints Kokins. Vallingē ieradāmies 11.00, Zviedrija mūs sagaidīja ar saulainu laiku un sev raksturīgajiem klinšainajiem dabasskatiem. Tikai došanās saņemt mazkalibra ieročus un iešana uz šautuvi piešaut ieročus jauniešiem mazliet lika atgriezties realitātē, pēc tam sekoja iepazīšanās ar šķēršļu joslu, 21.00 sacensību atklāšana.

     20.augustā 8.00 27 komandas uzsāka sacensības. Laika apstākļi nelutināja, jo dienas garumā lietusgāzes mijās ar neilgiem pārtraukumiem. Sacensībās jaunsargiem bija iespēja likt lietā mājas treniņos apgūto šaušanā ar mazkalibra ieroci, vasaras biatlonā, granātas mešanā mērķī, attāluma noteikšanā, pārsteiguma sacensībā, šķēršļu joslas pārvarēšanā, orientēšanās stafetē.

Vislabāk Latvijas jaunsargiem veicās šķēršļu joslas sacensībās:1.vieta Aizkraukles jaunsargu komandai, 3.vieta Lejasciema jaunsargu komandai. Pārsteidzoši labi veicās attāluma noteikšanā: 3.vieta Lejasciema jaunsargiem. Labi rezultāti komandām arī vasaras biatlonā: 4.vieta Aizkraukles un 6.vieta Lejasciema jaunsargiem. Dienas beigās, sasummējot visu disciplīnu iegūtās vietas un rezultātus: 1.vietā Igaunijas komanda, 2.vietā Zviedru, 3.vietā jaunsargi no Lejasciema, 4.vietā jaunsargi no Aizkraukles. Lielisks pārsteigums, nogurušās sejas sāka rotāt smaidi, bet atbildība nākamās dienas startu priekšā atkal lika nobālēt.

21.augusts sākās ar brokastīm 5.30, jo 7.00 jāsāk startēt komandas noslēguma iedzīšanas sacensībās - orientēšanās ar uzdevumiem. Sākotnēji orientēšanās pa pāriem, tad satikšanas vietā saņem mazkalibra ieročus un turpina orientēšanos četratā, tad, nonākot šautuvē, ir ātršaušanas vingrinājums, mazs brīdis atpūtai un noslēguma orientēšanās līdz nometnei. Kurš pirmais, tas uzvarējis. 1.vieta Igauņu komandai, 2.vietā Lejasciema jaunsargi, 3.vietā Zviedru, 5.vietā Aizkraukles jaunsargi.16.00 devāmies uz lidostu, izlidojām 20.30, ielidojām Rīgā 21:40,atgriezāmies dzīvesvietās 1:30.

Mājupceļā, atceroties sacensībām piesātinātās dienas, jūtot nobrāztās, sūrstošās muguras un sānus, svina pielietās rokas un kājas, tomēr nogurušajās sejās rotājās apmierināti smaidi, kas mijās ar nepārtrauktiem jociņiem pašiem par sevi.

Diskusijās mājupceļā izkristalizējās, ka tik izdevušies starti ir bijuši tikai tāpēc, ka katrs jaunsargs atsevišķi ir bijis ļoti labs, bet, lai palīdzētu komandai, ir pabīdījuši savu “es” maliņā un kļuvuši vēl stiprāki, izturīgāki, izpalīdzīgāki un, galvenais, strādājuši kā viens vesels, papildinot viens otru.

Secinājumi: jaunsargiem gūta laba pieredze starptautiskās sacensībās un personīgajā izaugsmē.

Paldies Jaunsardzei par doto iespēju! Jaunieši, iesaistieties Jaunsardzē un piedalieties piedzīvojumā!

Jaunsargu instruktore: Lāsma Gabdulļina