jaunumi
Ideju pikniks SAJŪTU PARKA turpinājumam

     27. septembra pēcpusdiena bija kā radīta kopā būšanai, prieks, ka mūsu plānus īpašākus darīja burvīgie laikapstākļi. Šajā dienā Lejasciema pagasta iedzīvotāji tika aicināti uz Ideju pikniku “Sajūtu parka” turpinājumam, kura mērķis bija neformālā gaisotnē visiem kopā izdiskutēt, izanalizēt dažādos iespējamos “Sajūtu parka” attīstības scenārijus, izstrādātu darba plānu turpmākajai parka attīstīšanai un idejas realizēšanai.
     Doma par piknika organizēšanu izskanēja biedrības “Sateka” organizētajā “Apkaimes ideju darbnīcā” pagājušajā rudenī. Pasākuma dalībniekiem šī ideja šķita interesanta, un tā bija viena no visvairāk atbalstītajām balsojumā. Tādēļ startējām mazo projektu konkursā 2022 “Kopā veidota nākotne – tā ir Tava iespēja!” un ar biedrības atbalstu varējām šo pikniku noorganizēt.
     Kamēr piknika dalībnieki vēl nebija iepazinušies ar esošajām idejām un līdz šim paveikto “Sajūtu parkā’’, piedāvājām apskatīt, sajust parku un izteikt savas domas, ko gribētu šajā parkā darīt – atpūsties, izklaidēties, sēdēt, sportot -  un kas šim mērķim būtu nepieciešams. Tad piknika dalībniekus ar savām jau iepriekš tapušajām idejām  parka tālākajai attīstībai iepazīstināja to autores -  Inga Nagle, Sandra Semenkoviča un Inga Kokare.
     Vienojāmies, lai aptaujātu vēl vairāk Lejasciema iedzīvotājus, divus mēnešus, līdz decembra sākumam, ikvienam piedāvāt iespēju iepazīties ar esošajām idejām un uzrakstīt savas domas, dodoties uz Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centru, kur būs izstādīti piknikam sagatavotie un piknikā laikā papildinātie stendi.
     Decembrī-janvārī “Sajūtu parka” attīstīšanas darba grupa, kurā būs ideju autores, pagasta pārvaldes pārstāvji, tiksies, lai izstrādātu plānu konkrētajiem veicamajiem darbiem, lai jau pavasarī, organizējot iedzīvotāju talkas, ķertos pie darbiem.
     Paldies Ingai Naglei, Sandrai Semenkovičai un Ingai Kokarei par iepazīstināšanu ar savām idejām!
     Paldies piknika dalībniekiem par kopā būšanu, atbalstu “Ozolu mājas maizei” un Ivo Černoglazovam  (medus, siers)!
     Paldies ikvienam par ieguldīto darbu un vēlmi padarīt mūsu mīļo Lejasciemu gan mums pašiem, gan ciemiņiem pievilcīgāku! Gaidīsim jūsu atbalstu un iesaisti arī turpmāk! Uz tikšanos!
Ideju pikniku “Sajūtu parka” turpinājumam atbalsta biedrība “SATEKA” Mazo projektu konkursa 2022 “Kopā veidota nākotne – tā ir Tava iespēja!” ietvaros.

Dana Puidze,
 aktīvo iedzīvotāju grupas “Kopā mēs varam” pārstāve