jaunumi
Lauku diena Lejasciema vidusskolā

Mārtiņdiena Lejasciema vidusskolā atnākusi ar neparastu pasākumu „PaSaule laukos”. Viss skolas kolektīvs pulcējās skolas pagalmā, kur  ar uzrunu, skolas vienīgā Mārtiņa sveikšanu  un Mārtiņdienas rotaļu, kuru atsaucīgi novērtēja īstā Mārtiņu saimniece, sākās klašu komandu sacensības dažādās pieturās, kuras saistās ar lauku dzīvi.

Skolā savu saimniecību produktus bija ieradušies demonstrēt 6 uzņēmumu pārstāvji. Tie bijā P/S „Zvirgzdiņi”, kas līdzi atveda dažus mājdzīvniekus – trušus, vistas un cūciņu, kā arī savas saimniecības gaļas izstrādājumus,  A/S „Lazdonas piens” ieradās ar dažādu piena izstrādājumu paraugiem degustācijai, Latvijas Lauku Konsultāciju Centrs ar stāstu par maizes ceļu.  Z/S „Lukstiņi” piedāvāja biškopības produkciju, zemnieka Viļa Kļaviņa ģimene atraktīvi skolēniem mācīja cept maizīti lauka apstākļos, Santa Melece skolēniem demonstrēja ārstniecisko tēju dažādību. Skolēniem nācās atpazīt medus šķirnes , uzzināt maizes cepšanas noslēpumus, pazīt labības graudus, pašiem kult sviestu, zināt Mārtiņdienas ticējumus un veikt vēl citus uzdevumus, ko bija sagatavojuši ciemiņi. Pasākuma noslēgumā visi cienājāmies ar uz ugunskura gatavotu gaiļa zupu. Tad jau arī rezultāti bija apkopoti un veiksmīgākie dalībnieki saņēma pašu uzņēmēju sarūpētās balvas. 

Visi šie pasākumi saistās ar globalizācijas projektu „Globālās izglītības sabiedrības veidošana”, kurā Lejasciema vidusskola darbojas jau trešo gadu.
Paldies visiem, kas ieguldīja savu darbu šī pasākuma veiksmīgai norisei!

Foto no pasākuma skat. GALERIJĀ.