jaunumi
Lejasciema vidusskola iesaistās Raiņa un Aspazijas jubilejai veltītā projektā


26.novembrī Lejasciema vidusskolas 9. klases skolēni piedalījās projekta “LAIKMETA ROKRAKSTI” noslēgumā, kas bija veltīts šā gada dižākajiem jubilāriem Rainim un Aspazijai un norisinājās Smiltenes kultūras centrā.

Jau septembrī mums bija iespēja ieraudzīt un sadzirdēt citādu Raini, jo apmeklējām divas izcilas lekcijas Smiltenes Centra vidusskolā: Ina Druviete mums stāstīja par Raiņa un Aspazijas daiļrades valodas aspektiem, bet profesore Janīna Kursīte uzdeva jautājumus un lika domāt, vai Raiņa luga „ Zelta zirgs” ir baudāma arī šodienas lasītājam, aizrāva, interpretējot Raiņa Saulgriežu pasaku 21.gadsimta kontekstā.

Oktobrī skolēni veidoja grāmatzīmes ar Raiņa un Aspazijas dzejas citātiem un baudīja dāvināšanas prieku.

Lai pilnveidotu publiskās runas un skatuves kustības prasmes, 9. klases skolnieki Endijs un Austris piedalījās aktrises un Kultūras Akadēmijas pedagoģes Zanes Daudziņas meistarklasē.

Projekta noslēguma pasākumā piedalījāmies vizuālo darbu izstādes atklāšanā, rādījām fragmentu no Raiņa lugas „Zelta zirgs”, ar interesi vērojām septiņus iesaistīto dalībskolu iestudējumus: fantāziju kori, Raiņa un Aspazijas dzejas uzvedumus, Raiņa lugu fragmentus.

Projekts tapa sadarbībā ar Smiltenes Centra vidusskolu un Smiltenes novada domi. To finansēja Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Lejasciema vidusskolas skolotāja Agita Līdumniece