jaunumi
Lejasciema un Gulbenes jaunsargu vienības ar labiem panākumiem piedalās sacensībās
14.-15.05.2016. vecajā Sūnu skolā, Kūku pagastā, Krustpils novadā norisinājās Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas jaunsargu “Vīru spēles 2016” un NATO šķēršļu joslas atklāšana.
Sacensībās piedalījās divas jaunsargu komandas no Lejasciema un Gulbenes jaunsargu vienībām.
Sacensībās piedalījās 23 jaunsargu komandas .Sacensībās komandas piedalījās NATO šķēršļu joslas veikšanā un 5km pavēles distancē, kuras laikā bija jāveic tūrisma elementi, attāluma noteikšana, ugunskura iekurināšana un aukliņas pārdedzināšana ar dabas materiāliem, uzmanības uzdevums: ekipējuma atpazīšana un ieraudzīšana noteiktā teritorijā, ieroču  salikšanā, šaušanā ar pneimatikas ieročiem, pirmās palīdzības sniegšanā, nestuvju izgatavošanā un ievainotā transportēšanā, munīcijas kastu pārvietošanā, ātrumposmā  kalnā.
Abas Gulbenes novada jaunsargu komandas uzrādīja augstus rezultātus.
Lejasciema jaunsargu komanda izcīnīja 1.vietu NATO šķēršļu joslas veikšanā. Komandā startēja Lejasciema vidusskolas jaunsargi: Artūrs Kauliņš, Gvido Bambulis, Linards Cvetkovs un Leonards Kaspars. Lejasciema komanda uzrādīja labāko laiku ātrumposmā pret kalnu un saņēma kausu ,,Spēcīgākā komanda”.
Sacensību kopvērtējumā 2.vieta Gulbenes jaunsargu komandai. Komandā startēja Gulbenes 2.vidusskolas jaunsargi: Artis Lūsis, Emīls Broks, Arnis Dzenītis un Ričards Malcāns.
Pēc komandu sacensībām jaunsargi varēja piedalīties NATO šķēršļu joslas veikšanā individuāli. Komandas starts bija paņēmis daudz spēku, bet gribētāju netrūka. Lejasciema vidusskolas jaunsargs Gvido Bambulis uzrādīja labāko laiku jaunsargu vidū, piekāpjoties tikai militārās pieccīņas čempionam, karavīram Dainim Stepem.
,,Vīru spēles” piedalīties ir goda lieta katrai vienībai un jaunsargam. Mēs varam lepoties ar šiem jauniešiem, ar viņu gribasspēku un izturību.