jaunumi
Šķūnenieku kauss 2016

Aizritējis gada gaidītākais sporta pasākums Lejasciemā - “Šķūnenieku kauss”.  Pateicoties organizatoru komandai, kura ir radusi iespēju šajās sacensībās piedalīties ikvienam sportot gribētājam neatkarīgi no vecuma, dzimuma un finansiālajām iespējām, sacensības vienmēr ir ļoti labi apmeklētas un  tajās valda ļoti pozitīva gaisotne.
     Kā katru gadu, sacensības atklāja paši mazākie velobraucēji, kuri vēl nejūtas pietiekami stipri, lai pieveiktu 10 km distanci. Tad sekoja sacensību galvenās distances -10 km individuālais brauciens. Kā pirmā trasē devās Edīte Bondiņa, kura šajā dienā svinēja savu 80. dzimšanas dienu. Neskatoties uz sliktajām laika prognozēm un vējainajiem laika apstākļiem, kuru dēļ sacensību dalībniekiem bija krietni apgrūtināta braukšana, distancē devās 249 dalībnieki. Par sacensību uzvarētāju un A.Galeja veidotā “Šķūnenieku kausa” ieguvēju jau ceturto gadu pēc kārtas vīriešu konkurencē kļuva Kaspars Launerts, bet sieviešu konkurencē kausu izcīnīja Nadīne Kučere, kurai par 1 sekundi izdevās apsteigt otrās vietas ieguvēju Viktoriju Loiko un uzrādīt līdz šim absolūti labāko laiku 10 kilometros - 17 minūtes.           Pulksten 16:00 pļavā pie “Šķūneniekiem” tika dots starts velokrosam, šeit gan dalībnieku skaits šogad bija mazāks (41), jo jau iepriekš tika ziņots, ka purvs šogad ir daudz slapjāks nekā citkārt. Arī pirms starta un sacensību laikā lija lietus. Šajos grūtajos laika apstākļos, dalībniekiem varonīgi cīnoties, par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva: S1-Anete Liepiņa, S2 – Karlīna Skrastiņa, S3 – Daiga Krēsliņa, V1 – Arno Godiņš, V2 – Kaspars Beitāns, V3 – Viesturs Kazainis.
Pirmās dienas noslēgumā sacensību dalībnieki pulcējās Lejasciema estrādē uz apbalvošanu. Pēc apbalvošanas ceremonijas zaļumballē  visi dejot gribētāji varēja izdejoties grupas “Dziļi violets” mūzikas ritmos.
     Triatlonā, kurš notika svētdien 12.00, piedalījās 23 drosmīgi dalībnieki, kurus nebija nobiedējis Gaujas ūdens dziļums un straujais tecējums.
S1 grupā uzvarēja  Ance Frīdenberga, S2- Laura Igaviņa.
V1 grupā uzvarēja Gustavs Galvans, V2- Miks Gabdulļins. Starp komandām ātrākā bija komanda “Spiediens” (Niks Gulbis, Kristaps Dzīvītis, Liene Bērziņa).
     Pēc triatlona notika tradicionālās futbola sacensības, kurās piedalījās 15 vīru komandas, par uzvarētājiem kļuva komanda “Serdziu”, rezultatīvākais spēlētājs Rihards Timenieks no komandas “Alianse”, labākais vārtsargs Emīls Dikants no komandas “Vaive”. Jaukto komandu grupā, kur savā starpā sacentās četras komandas, pārliecinoši uzvarēja “SK”Lejasciems”” komanda. Rezultatīvākais spēlētājs - Oskars Jaunbērziņš, labākais vārtsargs - Gustavs Galvans, abi spēlēja SK Lejasciems komandā.
     Paldies sacensību organizatoriem par iedibināto tradīciju! Iespējams, ka ne viens vien lejasciemietis, pateicoties šīm sacensībām, ir pievērsies riteņbraukšanai un veselīgākam, aktīvākam dzīvesveidam.