jaunumi
Jaunsardzes un informācijas centra 3. novada "Vīru spēles"

      28.aprīlī Gulbenes novadā Lejasciemā Lejasciema jaunsargu vienība sadarbībā ar SK ,,Lejasciems”, Lejasciema pagasta pārvaldi un Lejasciema vidusskolu organizēja Jaunsardzes un informācijas centra ,,Vīru spēles”.
     Spēlēs piedalījās 17 jaunsargu vienību komandas no Vidzemes. Sacensībās  jaunsargi  veica 17km garu distanci un 14 etapos rādīja nodarbībās apgūtās prasmes, zināšanas un iemaņas. Pārbaudījumos veica triecienšautenes AK-4 daļēju izjaukšanu un salikšanu, patrulēšanu un ekipējuma atpazīšanu, sacentās airēšanas distancē, nestuvju izveidošanā un ievainotā transportēšanā, baļķa nolaišanā ar margu pār grāvi, attāluma noteikšanā, meža dzīvnieku pēdu atpazīšanā, munīcijas transportēšanā un granātu mešanā mērķī, ugunskura iekurināšanā, tūrismā, vasaras biatlonā un pārsteiguma uzdevuma veikšanā, kur bija nepieciešams saliedēts komandas darbs.
     Sacensībās uzvarēja Smiltenes jaunsargu vienības komanda, otro vietu izcīnīja jaunsargi no Gulbenes un trešo - Lubānas jaunsargu vienības jaunsargi. Paldies Lejasciema vidusskolas saimniecēm par garšīgajām pusdienām un vērtīgajām brokastīm, kas ļāva izturēt distanci un saglabāt možu gara spēku visas dienas garumā!
               Paldies Jānim Kupcim par operatīvo palīdzību vīru spēļu organizēšanā un
Silvai Milnei kā brīvprātīgajam palīgam – fotogrāfam.

Lejasciema jaunsargu vienības jaunsargu instruktore: L.Gabdulļina