jaunumi
Skrējiens ar mērķi

      14. maijā Rīgas Lattelecom maratona ietvaros notika Valsts izglītība satura centra organizētais pasākums "Skrien, ar mērķi!". Saulainajā svētdienā Edinburgas hercoga starptautiskās jauniešu pašaudzināšanas programmas Award vārdu Rīgas ielās nesa Award skrējēju komanda, kuru šogad veidoja 33 dalībnieki – programmas Award dalībnieki un Award vadītāji no Auces, Gulbenes, Jaunjelgavas un Dobeles novada un programmas nacionālā koordinatore. Lejasciema jauniešu centra “Pulss” Award vienību šajā komandā pārstāvēja Award vadītāja Anna Žīgure, ar savu programmas Award dalībnieci, Zani Kauliņu.
     Gandrīz katrs piektais programmas Award dalībnieks savu fiziskās sagatavotības jomas individuālo mērķi saista ar kādu no skriešanas disciplīnām. Dažiem jauniešiem ir svarīgi sasniegt personisko rekordu sprintā, bet citi pievēršas garo distanču skriešanai. Raugoties uz šo situāciju, tika pieņemts lēmums pirmo reizi programmas Award Latvija pastāvēšanas vēsturē izveidot vienotu Award skrējēju komandu, kas pulcinātu gan tos, kas maratona dienā tieksies sasniegt savu individuālo mērķi, gan skrējējus – atbalstītājus. Programmas Award fiziskās sagatavotības jomu simbolizē dzeltenā krāsa, tādēļ arī komandas krekliņi izvēlēti atbilstošā tonī.
     Programmas Award Bronza līmeņa dalībniecei, Zanei Kauliņai, fiziskās sagatavotības jomas mērķis bija piedalīties skriešanas maratonā un noskriet 10 km, un, piedaloties maratona pasākumā, viņai izdevās šo mērķi arī izpildīt. Apsveicam Zani ar individuālā mērķa sasniegšanu!
    7. aprīlī Anna un Zane, kopā ar citiem aktīviem, mērķtiecīgajiem programmas Award jauniešiem un viņu Award vadītājiem arī piedalījās iesildīšanās treniņā, kas notika Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā.
    Tuvojoties maratonam, Anna teica: "Esam ļoti priecīgas par šo izaicinājumu un esam gatavas noskriet un sasniegt mērķi! Liels paldies visiem, kas mūs atbalsta un, lai visiem izdodas sasniegt savus mērķus!"
Pēc finiša pati Award dalībniece izteica gandarījuma sajūtu, ka ir piedalījusies un izpildījusi savu fizisko sagatavotības mērķi.
     Valsts izglītības satura centrs izsaka pateicību Award vadītājai Annai Žīgurei par dalību un jauniešu iesaisti pasākumā, “Skrien, ar mērķi!”
Lejasciema jauniešu centra “Pulss” Award vienības vārdā izsakām pateicību Gulbenes novada pašvaldībai par degviela izdevumu nodrošinājumu!
 
 

Rakstu sagatavoja:
Līvija Uskale,
Valsts izglītības satura centra
Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas
programmas Award attīstības projektu vadītāja Latvijā
m. 26137373