jaunumi
Auto orientēšanās nr.2

    25.jūlijā, kā jau iepriekš (pēc veiksmīgi notikušām auto orientēšanās sacensībām pirms gada) tika solīts, notika auto orientēšanās sacensības nr.2.

     Šaubījāmies, vai šogad pasākums būs tikpat kupli apmeklēts kā pagājušajā gadā, jo 25.jūnijs bija svētdienā, un otrā dienā pēc garajām brīvdienām jāatgriežas atkal darbos. Tomēr, raizēm nebija pamata, dalībnieku skaits šogad bija gandrīz tāds pats kā pagājušajā gadā, piedalījās tikai par vienu ekipāžu un diviem dalībniekiem mazāk nekā pirmajās auto orientēšanās sacensībās, šogad startēja - 16 komandas, 70 dalībnieki.
     Dalībnieku uzdevums bija apmeklēt 13 kontrolpunktus, kas gandrīz visām ekipāžām arī veiksmīgi izdevās. Tām komandām, kuras kādu kontrolpunktu bija izlaidušas, lai arī nebija vairs iespējas cīnīties par ļoti augstām vietām, tomēr, kā atzina viena no šādām komandām, tad kopā pavadītais laiks bija lielisks, un rezultāts nemaz nav tas svarīgākais.
Kontrolpunktos dalībniekiem bija iespēja gan izkustēties: braucot ar skeletonu,  meklējot īstos vides objektus, gan “palauzīt” galvu: šifrējot tekstu, domājot, kurš  vides objekts jāmeklē, gan izkustināt mēli, mēģinot izlasīt pēc iespējas vairāk vārdus minūtē.
     Uz ātrlasīšanas sacensībām dalībnieki tika gaidīti jaunajā Mālu bibliotēkas āra lasītavā, kur dalībniekus sagaidīja bibliotēkas vadītāja Sofija un brīvprātīgais palīgs Gundega, kuras bija patīkami pārsteigtas par dalībnieku ātro lasītprasmi. Visvairāk vārdus izlasīja Zane Doropoļska no komandas “Baltais spēks”.
      Viens no grūtākajiem uzdevumiem dalībniekiem bija saskaitīt priedes un egles, kuras aug Sandras Semenkovičas dārzā, nevienai komandai precīzi šo uzdevumu veikt neizdevās.
Par sacensību uzvarētājiem ar 15,5 punktiem kļuva komanda “Imantas 20” (Matīss Gabdulļins, Laura Stradiņa, Miks Gabdulļins), 2.vieta ar 30,5 punktiem komandai “Krēsliņi” (Bruno Eduards Krēsliņš, Agris Krēsliņš), 3.vieta ar 33 punktiem “Atpūtniekiem” (Jānis Švika, Indra Vildere, Lauma Vildere, Elza Vildere). 4.vieta - “Kims un draugi”(33,5), 5.vieta - “1 Lieks” (34,5), 6.vieta - “MMM” (36,5), 7.vieta – “Gliemeži” (39), 8.vieta - “Kā no zila gaisa” (45,5), 9.vieta - “Sarkans” (48,5), 10.vieta “Baltais spēks”(49,5), 11.vieta - “Putni” (50), 12.vieta – “Zaļā Gulbene” (55), 13.vieta - Brūklenāji (55,5), 14.vieta – “Žiperīgie pētersīļi” (58,5), 15.vieta – Valpurģu nakts (65,5), 16.vieta – “Salmaņu luksofors” (66).
 
    Sacensību uzvarētājiem īpašā balva šogad bija dāvanu karte Lejasciema Laivu nomā un pirmo trīs vietu ieguvējiem vietējo ražotāju gardumi.
Paldies sacensību dalībniekiem par piedalīšanos, paldies brīvprātīgajiem palīgiem, paldies “Ozolu maizei” un “Lejasciema Laivu nomai” par atbalstu!
                Uz tikšanos citu gadu!
Organizatoru komanda