jaunumi
Svētki "Sporta aktivitāšu trasē"

      30.septembrī SK ”Lejasciems” sporta aktivitāšu trasē tika atklāts skatu tornis ar alpīnisma sienām.  Šis īpašais brīdis notika vienā dienā ar ikgadējām Lejasciema iestāžu, uzņēmumu un pagasta iedzīvotāju rudens spēlēm, kuras šogad bija īpaši veltītas tūrismam, pateicoties jaunizveidotajai “Tūrisma tehnisko aktivitāšu trasei”.
     Rīts sākās īpaši – ar muzikālu sveicinu pasākumu ieskandināja Lejasciema vidusskolas vokāli instrumentālā grupa “Deep Silence”,   kuru spēlēto dziesmu pavadībā SK ”Lejasciems” bērni un jaunieši veic goda apļus uz rollerslēpēm un skrituļslidām. SK ”Lejasciems” priekšsēdētājs Valērijs Gabdulļins ar piemiņas balvām sveica visus torņa tapšanā iesaistītos, svinīgi tika pārgriezta sarkanā lenta, gaisā palaisti baloni.
Pēc torņa ar alpīnisma sienām atklāšanas sporta spēļu dalībnieki pārbaudīja spēkus astoņās disciplīnās. Īpašākā no disciplīnām - Lejasciema alpīnists, jo šī bija ekskluzīva iespēja būt vieniem no pirmajiem, kuri izmēģina jauno alpīnisma sienu. Tūrisma tehniku varēja pārbaudīt disciplīnās: virves dejotājs, purva bridējs, tūrisma un alpīnisma stafetē. Īsta spēka pārbaude bija “govs” vilkšana, orientējoties labirintā ne viens vien dalībnieks nedaudz nomaldījās. Attāluma noteikšana lieliski pārbaudīja acumēru un orientēšanos dabā, lai saprastu, cik tālu vai tuvu objekts atrodas. Kā noslēdzošā disciplīna bija peintbola sacensības komandām, laukumā valdīja azarts un spraigas cīņas.

 
 
 
 
Komandas
Lejas-ciema alpīnists Purva bridējs Virvju dejotājs Attāluma
noteik-šana
“Govs” vilkšana Orientē-šanās Tūrisma stafete Alpīnisma stafete Peint-bols Punkti Vietas
Mālenieši 2. 1. 3,5. 2. 6. 1. 3. 3. 1. 16,5 1.
Pakalpojumi 5. 5. 4. 7. 1. 4. 2. 6. 3. 30 4.
Šķūnenieki 7. 7. 6. 6. 3. 2. 5. 5. 4. 38 6.
Kamenīte 4. 4. 2. 3. 7. 7. 4. 4. 6. 34 5.
Unce 3. 2. 1. 5. 5. 3. 1. 2. 5. 22 3.
Radi un
draugi
6. 6. 5. 4. 2. 6. 6. 7. 7. 42 7.
Pagasta pārvalde
un skola
1. 3. 3,5. 1. 4. 5. 7. 1. 2. 20,5 2.
 

     Paldies fotogrāfiem par fiksētajiem mirkļiem un emocijām - Madarai Līcei, Guntāram Šmitam.
     Paldies Lejasciema pagasta pārvaldei, SK ”Lejasciems”, īpaši sporta darba organizatoram Valērijam Gabdulļinam un Lāsmai Gabdulļinai ar komandu par kārtējām lieliskajām sporta spēlēm, kuras kā vienmēr bija interesantas un aizraujošas!
     Prieks un lepnums par SK ”Lejasciems” paveikto, par doto iespēju bērniem un jauniešiem sportiski aktīvi pavadīt brīvo laiku šeit - Lejasciemā, paldies Jums!

Dana Puidze