jaunumi
Aizstāv Latvijas godu

     Gulbenes novada Lejasciema jaunsargi Ērika Jermacāne, Gustavs Galvans, Ričards Didriksons, Jolanta Pence un Elizabete Galvane tika iekļauti Latvijas jaunsargu komandā dalībai Baltijas karavīru spēlēs, kas risinājās Lietuvā  no 23.līdz 27.janvārim.

      Baltijas karavīru spēlēs piedalījās Igaunijas, Latvijas, ASV, Ukrainas un Lietuvas komandas. Atklāšanas un noslēguma ceremonijas notika Viļņā, bet sacensības – Ignalīnā.
Pirmajā sacensību dienā jaunsargi no Latvijas jauktajā stafetē distanču slēpošanā izcīnīja augsto 2.vietu astoņu komandu konkurencē. Komandā startēja Ērika Jermacāne (Lejasciems), Lauris Kaparkalējs (Madona), Kima Krūmiņa (Madona), Kristers Slavēns (Vecpiebalga). Individuāli pēc divām stundām sākās starti biatlona sprintā. Mūsu komandai divas 3.vietas - Ērikai Jermacānei (divās šautuvēs 100%trāpījums), Kristers Slavēns(1nesašauts mērķis).
Otrajā sacensību dienā jaunsargi vispirms mērojās spēkiem biatlona stafetē. Mūsu komanda ierindojās 3.vietā. Otrais starts tika dots pēc divām stundām distanču slēpošanā. Jaunākajā grupā mūsējiem 1.vieta Laurim Kaparkalējam (Madona), 3.vieta Gustavam Galvanam, 3.vieta Jolantai Pencei. Vecākajā grupā 1.vieta Kristeram Slavēnam, 3.vieta Arvim Arvīdam Jekimovs (Vecpiebalga), 3.vieta Kimai Krūmiņai (Madona).
     Noslēguma ceremonijā Viļņā gandarījumu sniedza Latvijas komandas izcīnītās astoņas medaļas individuāli un divas stafetēs. Darbs ir padarīts un var doties mājup, visu ceļu solo dziedot Kristeram ar pārējo piedziedāšanu. Ar komandu kopā bija jaunsargu instruktors Jurijs Kokins un es, Lāsma Gabdulļina. Paldies vecākiem, Lejasciema direktorei par sapratni un atbalstu, paldies mūsu pavārītei Dainai par ceļamaizi, kas mums ļoti noderēja. Esmu lepna par mūsu jauniešiem, viņu mērķtiecību, centību un neatlaidību!
 

Lāsma Gabdulļina, 3.Novada nodaļas jaunsargu instruktore