jaunumi
Beātes Mednes izstādes atklāšna

     10.martā Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā notika Beātes Mednes studiju darbu izstādes atklāšana, kurā bija iespēja ne tikai apskatīt darbus, bet dzirdēt arī stāstus par darbu tapšanas procesu un klausītie Beātes brāļa - Ernesta saksofona spēli.
     Kopš 2016.gada Beāte studē Latvijas Universitātē par vizuālās mākslas un kulturoloģijas skolotāju, bet no 2012. – 2016.gadam studējusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā apģērbu dizainu. Kā saka pati Beāte: „Ar mākslu esmu saistīta jau kopš pašas bērnības - mācījos Gulbenes Mākslas skolā. Lejasciema vidusskolā mācoties, protams, vizuālā māksla bija mans mīļākais priekšmets. Mājās zīmēju jau no tā mirkļa, kad varēju bez atļaujas aizsniegt zīmuļus, bet visvairāk es priecājos par guaša krāsām, kad mamma man tās iedeva. Mūsu ģimenē radošums un māksla ir vienmēr bijuši, un tie vienmēr ir, bija un būs arī ar mani!  Šai izstādei gatavojoties, pašai bija liela interese, jo visus savus skolas darbus izlikusi vienā rindiņā nekad nebiju. Aizraujoši! Labākais veids, kā izvērtēt sevi, apskatīties to visu, tā teikt, no malas. ”
     Izstādes darbi tapuši laika posmā no 2012.gada līdz 2017.gadam studiju procesa laikā. Izstādē lielākoties skatāmi gleznojumi, jo, kā atzīst pati Beāte,  gleznošana ir viens no viņas mīļākajiem priekšmetiem. Bez gleznojumiem vēl ir aplūkojami darbi kompozīcijā, datorgrafikā, kā arī Beātes Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas apģērbu dizaina kvalifikācijas darbs – “Izejamās žaketes”. Apskatot izstādi, ir iespēja kaut nedaudz iztēloties mācību procesu mākslas vidusskolā, cik liels un apjomīgs darbs ir jāveic, lai attīstītos, pilnveidotos izvēlētajā jomā.
     Izstāde skatāma līdz 7.aprīlim. Otrdienās 9.00 – 12.00, 13.00 -16.00, piektdienās 9.00 – 14.00. Pārējā laikā - iepriekš piesakoties, tel.28352466, ieeja bez maksas

Dana Puidze,
izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja