jaunumi
Sporta spēles jaunajā rotaļlaukumā

     Rudenī pie Lejasciema vidusskolas tika atklāts rotaļu un aktivitāšu laukums, kurš tika izveidots ar biedrības „ Sateka” atbalstu, realizējot atbalstu guvušo Gulbenes novada domes un Lejasciema vidusskolas kopīgi izstrādāto projektu „Bērnu rotaļlaukuma un žoga būvniecība”, kas tika iesniegts atklātajā projektu iesniegumu konkursā Latvijas Lauku darbības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma 19.2 „ Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes 19.2.2 „Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” BDR „ SATEKA” rīcības 2.1. „Sabiedrisko aktivitāšu dažādošana Gulbenes novada iedzīvotājiem”. Ikdienā rotaļu laukums ir ļoti iecienīts mazo lejasciemiešu un skolēnu vidū.
     Saulainā 25.maija rītā Lejasciema bērnu rotaļlaukumā priecīgi čaloja Lejasciema vidusskolas 1.-3.klašu skolēni un Lejasciema pirmskolas izglītības iestādes “Kamenīte” vecākās grupas audzēkņi, kopskaitā 50 bērni. Tās bija jautras sacensības ar mērķi saturīgi un draudzīgi pavadīt laiku, piedaloties dažādās sportiskās aktivitātēs, kā arī izzinot un paplašinot rotaļlaukuma izmantošanas iespējas. Dalībnieki tika sadalīti jauktās komandās, katrai no tām bija savs pavadonis. Sacensību veidus sagatavoja sporta skolotāja Ilva Bērziņa kopā Lejasciema vidusskolas vecāko klašu skolēniem. Bērni piedalījās 11 dažādās aktivitātēs - rādīja savas prasmes braukšanā ar skrejriteni, „purva” pārvarēšanā, „bobsleja” nobraucienā pa slīdkalniņu, basketbola metienos, šķēršļu joslas pārvarēšanā, u,c.  Galvenais – aktīvi darbojās! Tika izmantotas rotaļlaukumā izvietotās iekārtas – šūpoles, tīkls, vingrošanas siena, karuselītis un rotaļu pilsētiņa. Bērniem patika skrejriteņu trasīte. Noderēja arī rotaļlaukumā izvietotā soliņu zona, kur ēnā varēja mazliet atpūsties.
     Kopā pavadītās stundas aizskrēja nemanot, jo bērni ar lielu prieku izmēģināja dažādos sportiskos uzdevumus. Sacensību noslēgumā katram tika salda balviņa, labs noskaņojums un pozitīvas emocijas. Šis pasākums kļūs kā tradīcija sportiskam un draudzīgam vasaras sākumam.

Ineta Maltavniece
Lejasciema vidusskolas direktore