jaunumi
Lejasciema slēpotāji aizvadījuši lielisku, medaļām bagātu sezonu

        SK”Lejasciems”/GBJSS slēpotāji sezonas laikā aizvadījuši daudz dažādas sacensības, pirmās no tām bija jau 24.decembrī, bet pēdējās 13.martā. Protams, nozīmīgākās no tām ir Latvijas čempionāts distanču slēpošanā, kurā sacenšas spēcīgākie Latvijas slēpotāji. LČ notika trīs posmos, kuros kopā aizvadītas sešas sacensību dienas, pa divām dienām katrā posmā -  Madonā, Siguldā un Priekuļos.

                Pēdējā LČ posmā Priekuļos pirmajā sacensību dienā slēpotāji sacentās stafešu slēpojumā klasiskajā stilā. SK "Lejasciems"/ Gulbenes BJSS šajās sacensībās pārstāvēja 4 komandas, un trīs no tām stāvēja uz goda pjedestāla: V12 grupā 2.vieta (Jēkabs Kubuliņš, Martins Kristers Celms, Adrians Stepe), S14 grupā 3.vieta (Elizabete Galvane, Gerda Asnāte Berkolde, Monta Zauriņa) un S16 grupā 3.vieta (Jolanta Pence, Ramona Rudzīte, Kristīne Pence). Arī V14 grupas puiši (Jānis Kubuliņš, Niks Berģis, Artūrs Filips Igaviņš) startēja pārliecinoši, tomēr līdz godalgotai vietai nedaudz pietrūka, rezultātā 4.vieta. Panākums jau šķiet tas, ka bija iespēja startēt četrām komandām, jo tas nemaz nav tik vienkārši atlasīt vienā vecuma grupā trīs spēcīgus slēpotājus, lai varētu konkurēt ar pilsētu sporta skolu komandām, bet mums tas ir izdevies.

                Visos trīs posmos kopā lejasciemiešiem 13 medaļas: 3 zelta (divas no tām izcīnīja Martins Kristers Celms, vienu Jēkabs Kubuliņš), 3  sudraba, kuras izcīnīja Jēkabs Kubuliņš, Jolanta Pence un V12 komanda, 7 bronzas, no kurām divas Martinam Kristeram Celmam, divas Jolantai Pencei, pa vienai Jēkabam Kubuliņam un Ērikai Jermacānei, kā arī S14 un S16 komandām.

                Tāpat ļoti veiksmīgi izdevās startēt arī “S!-Fisher Ziemas skolēnu čempionātā”! Tajā Lejasciema vidusskolai / SK “Lejasciems” tikai pēdējā 4.posmā izdevās “ielauzties” 3.vietā, apsteidzot Siguldas Valsts ģimnāziju. Individuāli sacensību kopvērtējumā par 4 posmiem vietas pirmajā trijniekā izcīnījuši: 2.vieta S14 grupā Montai Zauriņai, V14 grupā Artūram Filipam Igaviņam, 3.vieta S12 grupā Annai Nikolai Berkoldei, S16 grupā Jolantai Pencei, V12 grupā Martinam Kristeram Celmam, bet pirmajā sešiniekā iekļuva vēl deviņi Lejasciema slēpotāji.

                13.martā notika noslēdzošais posms sacensībām Madonā  - “Smecere 2019”, kur četru posmu kopvērtējumā medaļas izcīnīja: Anna Nikola Berkolde, Martins Kristers Celms, Artūrs Filips Igaviņš, Elizabete Galvane, Jolanta Pence un Gustavs Galvans.

                Protams, šī ir tikai neliela daļiņa no gūtajiem panākumiem sezonas laikā, jo sacensību kalendārs bija ļoti piepildīts un kopējā panākumu raža tāpat, mūsu fantastiskie slēpotāji izcīnījuši 112 godalgotas vietas – iegūstot gan medaļas, gan kausus.

                Šie augstie sasniegumi, kad sezonas laikā lauku bērni - jaunieši izcīna 13 medaļas Latvijas čempionātā lielu pilsētu konkurencē bez modernām trasēm un mākslīgā sniega klātbūtnes, izklausās skaisti, bet tikai paši jaunie slēpotāji un viņu vecāki zina, ka ir neredzamā daļa, kuras pamatā ir smags, nogurdinošs, sistemātisks darbs visa gada garumā, kurš kļūst interesants, pievilcīgs, dažāds, tikai pateicoties realizētajiem projektiem ,,Satekā”. Un bez SK ,,Lejasciems” komandas, atbalstītāju un vecāku palīdzības tas nebūtu iespējams, jo nepārtraukti tiek domāts, kā nodrošināt jaunos sportistus ar konkurētspējīgu inventāru, kā nogādāt uz treniņiem, sacensībām, kā sagatavot inventāru maksimāli kvalitatīvi.
                Trenere Lāsma Gabdulļina par aizvadīto sezonu saka: “Gandarījums par paveikto ir milzīgs, tāpat kā ieguldītais darbs. Liels paldies visiem atbalstītājiem, jo bez jums mēs nevarētu kādam jaunajam talantam nopirkt atbilstošu inventāru! Pateicamies Gulbenes novada pašvaldībai par iespēju būt pamanāmiem jaunajos tērpos!  Paldies vecākiem par nesavtīgo ieguldījumu ikdienā un atbalstu sacensību periodā, jo jūsu klātbūtne ir neatsverama pie rezultātu sasniegšanas! Protams, paldies, manējiem, kas visu pakārto mūsu jauno talantu grafikam, bieži karstās diskusijās nonākam pie labāko smēru izvēles, bieži, lai pabūtu kopā, mēs visi esam sacensībās, visi esam distancēs un, ja kāds ir palicis mājās, tad jau tiek gatavotas slēpes nākošajai dienai un kurināta pirts! Tikai komandā ir spēks! Paldies visiem, kas ir blakus un atbalsta mūs -  SK,,Lejasciems”!”
                Jaunie sportisti ir gatavi slēpošanas zābakus nomainīt pret skriešanas apaviem un iekarot nākamās virsotnes!
Dana Puidze