jaunumi
Korim "Kaprīze" 30 gadi

      30. martā uz kultūras namu atnāca cilvēki, kuriem patīk dziesma, kuriem interesē, ko dara mūsu pagasta lielākais dziedošais kolektīvs – koris “Kaprīze”. Kā savādāk – Kaprīzei 30!
      Jubilejas koncertam “Ar dziesmu pavasarī” kolektīvs gatavojās nopietni, ar pārdomātu programmu. Koncerta gaitā tika stāstīts stāsts, ko dziedātāji dara, kas svarīgs notiek kora dzīvē ziemā, pavasarī, vasarā u rudenī.
                30 gadu garumā koris “Kaprīze” ir dzīvojis, dziedājis un mīlējis visos gadalaikos. Bijis kopā ar dziesmu, kad tā mēdz būt trausla, smaržīga un krēmīga kā vasara ar savu viskautrīgāko saulrietu, tikko pļauta siena un liepziedu smaržu. Vasara un koris... gadu ritējumā vasara Kaprīzei aizsteigusi dziedot – Dziesmu svētkos, Gulbenes novada svētkos.
                Rudens korim atnāk ar jaunas sezonas uzsākšanu, jaunām domām, jauniem dziedātājiem un jaunu repertuāru, pašdarbnieku vakariem. Dīvaini, ka rudens atkāpjas tikai ziemas saulgriežos, kad mēs jau sen to esam aizmirsuši, bet Raimonda Paula skaistās dziesmas ar nedzēšamu tinti ir ierakstītas mūsu atmiņā, tāpēc arī koncertā dziedājām  kopā ar skatītājiem.
                Ziema mēdz pierastas lietas skatīt neparastā un īpašā gaismā. Tā zina tūkstošiem pasaku, rada brīnumus un māca ticēt. Arī korim šis gadalaiks ir darbīgs – tie ir koncerti Ziemassvētkos Velēnas, Zeltiņu baznīcās, vieskoncerti.
                Kora dziedātājiem pavasaris ir īpašs gadalaiks – jau 30 gadus 31. martā korim ir dzimšanas diena, ik pavasari ar jaunām cerībām, ar darba turpināšanu! Pavasaris korim atnāk arī ar nopietniem pārbaudījumiem – skatēm, konkursiem, kuros allaž ir uzrādīti labi un ļoti labi rezultāti.
                Kora jubilejas pasākumā piedalījās Lejasciema vidusskolas mazais korītis. PALDIES mūsu mazajām zvaigznītēm un skolotājai Baibai! PALDIES mazajam solistam Marselam Lūkinam – viņa dziedātā dziesma “Pūpolītis” izskanēja brīnišķīgi!
Laiks ir tāda savāda parādība - vienmēr šķiet, ka nekas īpašs nemainās, līdz pēkšņi - viss ir pavisam citādi! Un kā gan savādāk - korim ir aizritējuši 30 gadi! PALDIES! Viens mazs vārds, bet ietver sevī veselus 30 gadus kora dzīvē.
PALDIES Ritai Vēverbrantei par kora dibināšanas ideju un 15 gadu kora vadīšanu!
PALDIES Inetai Maltavniecei - mūsu diriģentei, kura 15 gadus mūs ir darījusi dziedošus ar savu enerģiju, mīlestību, zināšanām un pieredzi!
PALDIES kora dziedātājiem, kuri ik nedēļu velta savu laiku dziesmai!
PALDIES koncerta solistiem Evelīnai, Elīnai, Evai, Vitautam, Artim, Bruno, bungu meistaram Dāvim!
PALDIES koncerta vadītājai Vēsmai, kura vienmēr ir līdzās kora svarīgākajos koncertos!
PALDIES koncertmeistarēm Ingai un Ullai!
PALDIES gaismas, skaņas un projekciju meistariem Jānim un Igoram!
PALDIES par filmēšanu un fotografēšanu Annai un Silvai!
PALDIES Lejasciema pagasta pārvaldei un Mārim Milnam par atbalstu ikdienā un svētkos!
PALDIES mūsu skatītājiem, dziedātāju ģimenēm!
Prieks arī par to, ka jubilejas koncertā kora dziedātāji uznāca jaunajos tērpos – kora meitenēm tika uzšūtas blūzes un kora vīriem - vestes!
PALDIES par skaisto un emocionālo 30 gadu jubilejas koncertu!
             Sākoties jaunai dienai, mēs patiešām nezinām, ar ko vienreizēju tā pārsteigs. Visskaistākais mūsu dzīvē ienāk negaidīti: tad pēkšņi saproti, ka stundas kļuvušas krāsaina un izvirzītie mērķi – ar roku aizsniedzami. Tik daudz ir atkarīgs no mums pašiem! Kaprīze dzied! Dzied ar vēlēšanos noturēties uz savas robežas, kas atbilst mākslinieciskajai pārliecībai un reizē klausītāju izvirzītajām augstajām prasībām. Dziesmu var salīdzināt ar krāšņu ziedu, kura smarža silda un iepriecina cilvēku sirdis. Tā piepilda arī visu mūsu mūžu!

Rita Gargažina,
kultūras nama vadītāja