jaunumi
Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi.
„Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba,” ir teicis Rainis – Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu. Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei – ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci. Tas noderētu katram!
            Ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot izrādi vai filmu, ka man ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es domāju – visiem no viņas ir daudz ko mācīties! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, kas piedzima un dzīvoja 20.gadsimta sākumā, kas, kaut arī kopš 5 gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi. Zenta Mauriņa ar savu darbību jau savas dzīves laikā guva pasaules atzinību, taču Latvijā – padomju laikā – tika noliegta, aizliegta. Joprojām viņa ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm, nodzīvojot garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc Otrā pasaules kara.
Izrādes „Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa:
režisore – Kristīne Krūze,
lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze,
aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa,
kostīmu māksliniece Jana Čivžele,
skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers,
scenogrāfija – Dace Sloka,
gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko,
izproducente – Ieva Pauļuka.
Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.
Gaismotājs: Igors Babicevs;
Skaņotājs: Krišjānis Trumpe;
Parūkas meistare: Sarmīte Balode;
Šuvēji: Māras Rīgavas drēbnieku darbnīca- Māra Rīgava, Andrejs Jasinskis;
Fizioterapeite/konsultante: Ieva Zeltīte
Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību, un pirmizrādi piedzīvoja sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku 21.novembrī 2018.g