jaunumi
Noslēgušās "Lielformāta vides objektu veidošanas" apmācības

     No 31.marta Lejasciema kultūrvēsturiskā mantojuma un tradīciju centrā notiek pieaugušo apmācības "Lielformāta vides objektu veidošanā". Aizvadītas sešas aizraujošas nodarbības, kuru laikā 12 apmācību dalībnieces Ingas Nagles vadībā paveikušas un apguvušas daudz. Jau pati pirmā nodarbība nesa prieku un pārsteigumu par dabas materiālu izmantošanas iespējām un meistares atrastajiem knifiņiem, kurus izmantojot, darbs ir vieglāk paveicams. Darbs fiziski grūts, un pēc pirmās nodarbības rokas bija pamatīgi sagurušas un kafijas krūze rokās nedaudz trīcēja.
     Apmācību laikā devāmies arī dabā, lai vāktu materiālus. Tapuši daudzi brīnišķīgi lielformāta darbi -zaķi, lilijas, tītenis, ola, Rītavējš no Annas Sakses pasakas “Mežroze un Rītavējš”-, kuru varēs aplūkot ikviens centra apmeklētājs, skatu platforma pie dīķīša, kā arī nedaudz mazāki darbiņi, kuri rotās apmācību dalībnieču pagalmus – dzērves, bumbas, vainagu pamati u.c.
      Dalībnieces atzīst, ka darba procesā gūtas daudz jaunas zināšanas un prasmes, katra nodarbība nesusi jaunu pārsteigums par dabas materiālu izmantošanas daudzveidīgajām iespējam. Darbs prasa lielu pacietību, spēku, uzņēmību. Izskatās viss ļoti viegli paveicams, un, no malas skatoties, šķiet vienkārši, bet, izdarot darbiņu no sākuma līdz galam, tikai saproti, cik daudz laika, enerģijas un izdomas tam visam nepieciešams.
               Vislielākais gandarījums šo apmācību laikā ir redzēt, ka apmācību dalībniecēm interesē un patīk šīs nodarbības, ka iegūtās zināšanas tiek liktas lietā un ka ir tapuši jau pirmie objekti pašu mājas vides uzlabošanai.
Paldies Ingai Naglei par dalīšanos ar savām zināšanām, jo dažādās nianses zina stāstīt un parādīt tikai pieredzes bagāts florists!


Pieaugušo neformālās izglītības programma “Lielformāta vides objektu veidošana” tiek realizēta ar Gulbenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu 500 EUR. Līdzfinansējums piešķirts Gulbenes novada pieaugušo neformālās izglītības programmu konkursā.

Dana Puidze,
izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja