jaunumi
Baltijas valstu karavīru 7. Ziemas sporta spēlēs Latvijas komandu pārstāv pieci Lejasciema jaunsargi

     No 6.-10. janvārim Latvijā norisinājās jau 7. Baltijas valstu karavīru Ziemas sporta spēles. Spēlēs bez Baltijas valstīm piedalījās arī karavīri no ASV un Zviedrijas. Kā jau katru gadu Latvijas komandu līdzās karavīriem pārstāv arī jaunsargi distanču slēpošanā un biatlonā. Šogad sniega trūkuma dēļ slēpošanas disciplīnas bija aizstātas ar krosu ,  biatlons ar krosu un šaušanu.
     7.janvārī 12 jaunsargi no Vidzemes devas uz Cēsīm, lai piedalītos sacensībās, pieci no Lejasciema, 3 no Madonas, 2 no Vecpiebalgas un 2 no Priekuļiem. 7.janvāris jaunsargiem sākās ar došanos uz Valmieras Hokeja halli, kurā notika spēļu atklāšana ar Latvijas –Igaunijas spēli hokejā.
     8.janvārī jaunsargi sacentās biatlona sacensībās. Baltijas valstu konkurencē jauniešu grupā 1. vietu izcīnīja  Arvis Arvīds Jekimovs(Vecpiebalga ) un jaunietēm 2.vietu Kima Krūmiņa(Madona). Krosā ļoti sīvā cīņa 2. vietu izcīnīja  Artūrs  Filips Igaviņš (Lejasciems), piekāpjoties igauņu sportistam Sok Kristjan par 2,8 sek., 3.vietā Silvestrs Švauksts(Madona), atpaliekot no uzvarētāja 6,8sek.
     Jaunsardzes no Lejasciema palika nepārspētas 3km krosā -  1.vietā pārliecinoši Jolanta Pence, 2.vietā Gerda Asnāte Berkolde, 3.vietā Elizabete Galvane.
     9.janvārī Baltijas valstu jaunsargi sacentās MIX stafetēs. Deviņu komandu konkurencē biatlonā parliecinoši uzvarēja Latvijas pirmā komanda. Komandā startēja Arvis Arvīds Jekimovs un Kima Krūmiņa.
     Mix stafetēs distanču slēpotājiem visa kaluma medaļas Latvijas komandām. Distances gaitā mainījas līderi, līdz finiša līnijai nebija skaidrs, kura komanda uzvarēs. Cīņa bija spraiga, dinamiska, bet uzvarēja pareizi izvēlēta taktika no trešās komandas puses. Pirmajā vietā Latvijas trešā komanda:  Elizabete Galvane un Jānis Kubuliņš, otrajā vietā Latvijas pirmā komanda: Jolanta Pence un Artūrs Filips Igaviņš , trešajā vietā Latvijas otrā komanda:Gerda Asnāte Berkolde un Silvestrs Švauksts.
     Paldies  jaunsargiem (visiem, kas šoreiz netika komandā uz spēlēm, bet bija sparinga partneri ikdienā)  par izturību, par darbu nodarbībās un treniņos visa gada garumā, par neatlaidību, rakstura stingrību, apņēmību un nepadošanos nometnēs oktobrī, novembrī, decembrī un pat janvāra pirmajās dienās . Rudens un ziemas sākums ir bijis grūts, jo nometņu bez lietus, bez slapjām kājām un dubļiem nav bijis. Paldies visiem atbalstītājiem, vecākiem, skolotājiem, ēdinātājiem, šaušanas treneriem, bez jums uzvaras izcīnīt būtu daudz grūtāk!

 Jaunsargu instruktore: Lāsma Gabdulļina