Sports > Jaunsargi

Jaunsargu dalība Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēs

     No 7.-10. martam Igaunijā Sporta centrā Pannjarve,Voka, Kohtla-jarve apriņķī, norisinājās Baltijas karavīru Ziemas sporta spēles. Bija reta iespēja izbraukt visai Igaunijai cauri uz otru pusi, baudīt skatus gar Peipusa ezeru. Ceļs pagāja jautros stāstos, taču jauniešos bija jūtams arī nemiers un mazs uztraukums.

     Programmā jaunsargiem nopietnas sacensības: divās dienās plānoti četri starti- slēpošanas sacensības ar individuālo staru, biatlons, ziemas orientēšanās un jauktā stafete.

     Latvijas jaunsargu komandu pārstāvēja 4 Kurzemes jaunsargi (Aleksis Samcevičs, Kristiāns Kalsbergs, Kristers Kalašņikovs, Karīna Bernāne) un 7 Vidzemes jaunsargi (Jolanta Pence, Līva Salmiņa, Dārta Šķēle, Kerija Krēmere, Mārcis Glāznieks, Matīss Salmiņš, Valters Osis). Atbraucot uz sacensību vietu 7. martā, jaunsargi iepazinās ar distancēm un veica ieroču piešaudi. 8.martā rīta pusē biatlona sprinta sacensības. Latvijas komandai 4 medaļas biatlonā: 12-15 g.v. jauniešiem meiteņu konkurencē 1. vieta Dārtai Šķēlei, 3. vieta Mārcim Glāzniekam, 16-18 g.v. 2. vieta Karīnai Bernānei, 1.vietā Kristers Kalašņikovs. Pēc sacensībām sekoja mazs atelpas brīdis -pusdienas un gatavošanās distanču slēpošanas sacensībām. Distanču slēpošanā sprints. Katrs grib un cenšas uzrādīt savu labāko rezultātu. Sākoties apbalvošanai, patīkams pārsteigums - 12-15 g.v. jauniešiem viss goda pjedestāls Latvijai: 1. vietā Matīss Salmiņš, 2.v. Valters Osis, 3.v. Mārcis Glāznieks. Meitenēm 3. vietā Dārta Šķēle 16-18 g.v. jaunietēm 1. vietā Karīna Bernāne, 2.vietā Jolanta Pence, jauniešiem 1.vietā Kristiāns Kalsbergs.

     9.marts ir liels izaicinājums katram Latvijas jaunsargam, jo ikdienā ziemas orientēšanās sacensībās nav nācies startēt bieži. Komandā virmo satraukums, tiek studētas ziemas kartes, visi dalās ar zināšanām un pieredzes knifiņiem vasaras orientēšanā. Ziemas orientēšanā 12-15 g.v. meitenēm 1. vietā Dārta Šķēle, 2. vietā Kerija Krēmere. Zēniem 3. vietā Valters Osis. 16-18 g.v. 2. vietā Kristers Kalašņikovs, 3.vietā Līva Salmiņa. Pēc pusdienām seko galvenais sacensību starts MIX stafetēs. Komandā startē puisis un meitene. Jaunieši veic 3 x 1km biatlona etapu, bet meitenes 2 x 1km slēpošanas distanci. 12-15 g.v. jauniešiem 1. vietā Latvijas komanda - Mārcis Glāznieks un Dārta Šķēle. Uzvarēt komandai ļāva Mārča labais sniegums pirmajā šautuvē (Mārcis sašāva 4 mērķus) un, protams, Dārtas ātrais slēpoojums. 2.vietā Lietuvas, 3. vietā Igaunijas komanda. Vecuma grupā 16-18 g.v. lielisku sniegumu uzrādīja visas trīs Latvijas komandas. 1.vietā Samcevičs Aleksis un Līva Salmiņa, 2. vietā Kalsbergs Kristiāns un Bernāne Karīna, 5. vietā Kristers Kalašņikovs un Jolanta Pence, šī komanda finišēja otrā, bet nebija veikts viens soda aplis, tika pielikta 1min sods, un komanda pavirzījās uz 5. vietu. Latvijas jaunsargu komanda guva lielisku pieredzi, startējot starptautiskās sacensībās, un motivāciju trenēties un pilnveidoties tālāk citai sezonai. Paldies Jaunsardzses centram par atbalstu, gatavojoties sacensībām!

Kopā ar komandu spēles izdzīvoja jaunsargu instruktori: Edgars Tamsons un es, Lāsma Gabdulļina.

Ziemas sporta spēles

     No 2. līdz 4. decembrim Cesvainē norisinājās Vidzemes novada Ziemas sporta spēles, kurās piedalījās 24 komandas. Jaunsargi sacentās tautas bumbā, spēka vingrinājumos, nakts orientēšanās distancē  ar uzdevumiem, virves vilkšanā un stafetēs. Pirmo vietu izcīnīja Gulbenes/Lejasciema komanda. Komandā startēja: Artūrs Filips Igaviņš, Dāvis Ende, Līva Salmiņa, Sendija Leona. 6.vietā Gulbene/Lūši: Niks Berģis, Reinis Ķiploks, Marta Žīgure, Adriana Semjonova.

Jaunsardzei – 30 gadu svētku svinības

     Par godu Jaunsardzes gadadienai 30. novembrī notika Jaunsardzes centra rīkots svinīgs pasākums Rīgā. Uz to devās jaunsargu instruktori, no katras vienības līdzi ņemot  vienu jaunsargu, kas sevi gada laikā ir parādījis kā atbildīgu, izpalīdzīgu, uzņēmīgu un zinošu.  Gulbenes novadu pārstāvēja instruktori: es, Lāsma Gabdulļina, Ingolfs Lūsis, Māris Baranovskis un mūsu izcilnieki - jaunsargi: Matīss Salmiņš (Lejasciema pamatskola), Sendija Leona (Gulbenes novada vidusskola), Raivo Vaivods (Stāķu pamatskola). Pasākuma ietvaros jaunsargu instruktori, jaunsargi, Jaunsardzes centra darbinieki devās gājienā no O.Kalpaka pieminekļa uz Brīvības pieminekli, kur nolika ziedus. Matīss teica: ,,Pirmo reizi esmu pie paša  pieminekļa. Vienmēr esam tam braukuši garām un uz to skatījušies no malas. Tas tiešām bija ļoti saviļņojoši, kad soļojām gar pieminekli: orķestra pavadībā nolikt svecītes un noliekt galvu  Brīvības cīņās kritušo priekšā, atdot godu - skaisti un saviļņojoši.”
     Tad svētku dalībnieki visi kopā caur Vecrīgas ieliņām devās uz svētbrīdi  Doma baznīcā.  Svinīgā pasākuma ietvaros ATTA centrā tika saņemti apsveikumi no Latvijas prezidenta, Aizsardzības ministra, Bruņoto spēku komandiera un citiem Jaunsardzes centra sadarbības partneriem. Pasākuma laikā notika Jaunsardzes himnas pirmatskaņojums “Te ir manas mājas”, kuru sacerējis un šajā reizē izpildīja dziedātājs un bijušais jaunsargs Dons jeb Artūrs Šingirejs. Pasākuma laikā tika sumināti aktīvākie jaunsargi. Pateicības, Goda rakstus un  Jaunsardzes centra medaļas par ieguldīto darbu saņēma jaunsargu instruktori. Liels bija pārsteigums, kad izskanēja uzaicinājums man kā Jaunsardzes centra 3.novada pārvaldes Jaunsargu instruktorei saņemt apbalvojumu, piešķirot tiesības nēsāt Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra II pakāpes medaļu. Brīdi valdīja klusums, apmulsums, laikam tomēr neviens neiet, laikam jāceļas. Tik liels bija pārsteigums! Jaunsardze, paldies par darba novērtējumu! Es, savukārt, saku lielu paldies katram jaunsargam, katram vecākam, jo bez jums  mēs,  instruktori, daudzus darbus nespētu paveikt. Vecāki, jūsu ieguldītais darbs ir neatsverams: ar jūsu neatlaidību, uzņēmību un izturību es saskaros katru dienu. Tikai kopīgi mēs varam cīnīties par uzvarām gan tepat novadā, Vidzemē un Latvijā, gan arī starptautiskos pasākumos.

Jaunsardzei pievienojas 75 novada jaunieši

     11.novembrī – Lāčplēša dienā – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā notika svinīga Gulbenes novada skolēnu uzņemšana Jaunsardzē. Svinīgo solījumu deva 75 jaunieši, tajā skaitā 18 no Lejasciema pamatskolas, kuri pēc tam saņēma jaunsarga apliecību. Klātesošos uzrunāja un sveica Jaunsardzes centra 3.novada pārvaldes vadītājs Aigars Savickis, jaunsargu instruktori Lāsma Gabdulļina, Ingolfs Lūsis un Māris Baranovskis.
     Šogad Jaunsardzē uzņēmām rekordlielu skolēnu skaitu. Tas nozīmē, ka bērniem un jauniešiem patīk  tas, ko piedāvājam, kā arī viņiem ir interese par darbošanos militārā struktūrā. Svinīgajā pasākumā piedalījās 99  jaunsargi no Rankas, Lizuma, Lejasciema, Stāķu  pamatskolas un Gulbenes novada vidusskolas. Manuprāt, Lāčplēša diena ir ļoti nozīmīga un piemērota uzņemšanai Jaunsardzē. Tā vairo patriotiskās jūtas un stiprina cieņu Latvijas valstij.
     Kopā ar Zemessargiem visi jaunsargi devās svētku lāpu gājienā uz Brīvības pieminekli par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem, lai piedalītos piemiņas pasākumā un noliktu svecītes.
     Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadam.

Ekskursija un skrējiens par godu Lāčplēša dienai

     6. novembrī 40 jaunsargi no novada skolām - Lejasciema, Lizuma, Rankas, Stāķu pamatskolas un Gulbenes novada vidusskolas - devās iepazīt Gulbeni. Vispirms tika apmeklēts izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļs un tvaiks". Tālāk sekoja patriotisks skrējiens uz Brīvības pieminekli par Latvijas brīvību kritušajiem Gulbenes draudzes locekļiem, kur jaunieši nolika svecītes un pieminēja Brīvības cīņās kritušos.

Par izcilu sniegumu jaunsardzes militārajās sacensībās saņem Atzinības rakstus

     Aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Jaunsardzes centra direktors pulkvežleitnants Aivis Mirbahs pasniedza goda rakstus četriem Lejasciema jaunsargiem - Artūram Filipam Igaviņam, Adrianam Stepem, Matīsam Salmiņam, Dāvim Endem  un izteica pateicību jaunsargu instruktorei Lāsmai Gabdulļinai par izcilo sasniegumu starptautiskajās militārajās sacensībās Zviedrijā. 

No 19.-21.08.2022. Vallingē, Zviedrijā, norisinājās militārās sacensības, kurās piedalījās 27 komandas: 23 Zviedrijas jauniešu, divas Igaunijas, viena Lietuvas un divas Latvijas jaunsargu komandas. Vienā Latvijas komandā startēja jaunsargi no Lejasciema: Artūrs Filips Igaviņš, Adrians Stepe, Matīss Salmiņš, Dāvis Ende un es, jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Otrajā komandā startēja jaunsargu komanda no Aizkraukles novada. Zviedrija mūs sagaidīja ar saulainu laiku un sev raksturīgajiem klinšainajiem dabasskatiem. Tikai došanās saņemt mazkalibra ieročus  un iešana uz šautuvi piešaut ieročus jauniešiem lika atgriezties realitātē, pēc tam sekoja iepazīšanās ar šķēršļu joslu, bet vakarā - sacensību atklāšana.
 
20. augusta rītā 27 komandas uzsāka sacensības. Laika apstākļi nelutināja, jo dienas garumā lietusgāzes mijās ar neilgiem pārtraukumiem. Sacensībās jaunsargiem bija iespēja likt lietā mājas treniņos apgūto šaušanā ar mazkalibra ieroci, vasaras biatlonā, granātas mešanā mērķī, attāluma noteikšanā, pārsteiguma sacensībā, šķēršļu joslas pārvarēšanā, orientēšanās stafetē.
Vislabāk Latvijas jaunsargiem veicās šķēršļu joslas sacensībās:1.vieta Aizkraukles jaunsargu komandai, 3.vieta Lejasciema jaunsargu komandai. Pārsteidzoši labi veicās attāluma noteikšanā: 3.vieta Lejasciema jaunsargiem. Labi rezultāti komandām arī vasaras biatlonā: 4.vieta Aizkraukles un 6.vieta Lejasciema jaunsargiem. Dienas beigās, sasummējot visu disciplīnu iegūtās vietas un rezultātus: 1.vietā Igaunijas komanda, 2.vietā Zviedrijas, 3.vietā jaunsargi no Lejasciema, 4.vietā jaunsargi no Aizkraukles. Lielisks pārsteigums, nogurušās sejas sāka rotāt smaidi, bet atbildība nākamās dienas startu priekšā atkal lika nobālēt.
21.augusts sākās ar brokastīm 5.30, jo 7.00 jāsāk startēt komandas noslēguma iedzīšanas sacensībās - orientēšanās ar uzdevumiem. Sākotnēji orientēšanās pa pāriem, tad satikšanas vietā saņem mazkalibra ieročus un turpina orientēšanos četratā, tad, nonākot šautuvē, ir ātršaušanas vingrinājums, mazs brīdis atpūtai un noslēguma orientēšanās līdz nometnei. Kurš pirmais, tas uzvarējis. 1.vieta Igauņu komandai, 2.vietā Lejasciema jaunsargi, 3.vietā zviedru jaunieši, 5.vietā Aizkraukles jaunsargi.
Mājupceļā, atceroties sacensībām piesātinātās dienas, jūtot nobrāztās, sūrstošās muguras un sānus, svina pielietās rokas un kājas, tomēr nogurušajās sejās rotājās apmierināti smaidi, kas mijās ar nepārtrauktiem jociņiem pašiem par sevi.
 Diskusijās mājupceļā izkristalizējās, ka tik izdevušies starti ir bijuši tikai tāpēc, ka katrs jaunsargs atsevišķi ir bijis ļoti labs, bet, lai palīdzētu komandai, ir pabīdījuši savu “es” maliņā un kļuvuši vēl stiprāki, izturīgāki, izpalīdzīgāki un, galvenais, strādājuši kā viens vesels, papildinot viens otru.
Secinājumi: jaunsargiem gūta laba pieredze starptautiskās sacensībās un personīgajā izaugsmē.
Paldies Jaunsardzei par doto iespēju mūsu jauniešiem pārstāvēt Latviju un pārbaudīt spēkus starptautiskā mērogā!
Fotogrāfijas no sacensībām apskatāmas ŠEIT.

Lāsma Gabdulļina, jaunsargu instruktore

Jaunsargu dalība Baltijas karavīru spēlēs

Tallinā no 16.-19. augustam norisinājās Baltijas karavīru vasaras spēles.
     Latvijas komandā kopā ar karavīriem piedalījās 10 jaunsargi  no  Lejasciema un   Ikšķiles jaunsargu vienībām. 16.augustā ieradāmies Tallinā, piereģistrējāmies, piedalījāmies atklāšanas parādē, sekoja vakariņas. Varētu atpūsties pēc ceļa, doties ekskursijā, bet nē, jaunsargu sacensību gars lika doties uz otru Tallinas pusi,  spītējot lietum un vējam, izmēģināt šķēršļu joslu. Tika izmēģināta šķēršļu pārvarēšanas tehnika, veidota stratēģija, kā visātrāk veikt distanci, kurš kuram var palīdzēt konkrētā šķērslī? Treniņš lietū bija labs motivators kalt plānus, noķert sacensību noskaņojumu un katram likt padomāt, ko varētu sacensību dienā uzlabot.
     Jaunsargi startēja divās vecuma grupās, vecākajā 16-18 g.v. jaunsargi no Lejasciema: Elizabete Galvane, Gerda Asnāte Berkolde, Artūrs Filips Igaviņs, Niks Berģis un Dāvis Ende. Jaunākajā 12-15 g.v. jaunsargi no Ikšķiles: Paula Siliņa, Linda Muceniece, Gustavs Bērziņš, Renārs Mūrnieks, Emīls Mūrnieks.
     Sacensības 17. augustā sākās ar šķēršļu joslu. Pirmā distancē devas Latvijas jaunākā grupa, uztraukums, pieredzes trūkums, slidenie šķēršļi ļāva uzrādīt trešo rezultātu. Pirmajā vietā mājinieki-Igaunijas komanda, 2.v komanda no Lietuvas. Tad šķēršļu joslā devas Latvijas vecākie jaunieši, pacēla rezultāta latiņu tik augstu, ka palika nepārspēti, izcīnīta 1.vieta, 2.vieta Igaunijas komandai, 3.vietā Lietuvas komanda. Pēc nepilnām divām stundām jaunsargi sacentās peldēšanā ar šķēršļiem. Pirms sacensībām visi bija ļoti ieintriģēti, kādi būs šķēršļi, kādi būs ūdenī konkurenti, bet sacensības bija spraigas, ļoti interesantas. Visi dalībnieki ļoti līdzīgi pēc sagatavotības,  visu izšķīra nianses. Latvijas jaunieši nopelnīja trīs otrās vietas: Paula Siliņa, Gustavs Bērziņš, Elizabete Galvane. Pēc pusdienām jaunieši sacentās vasaras biatlona stafetē.
     Šoreiz sacensības uzsāka vecākā grupa, interesanti, ka sacensību starts un finišs notika treka stadionā, sajūta laba. Pirmajā etapā Niks, sīva cīņa, skrienot, augsts pulss, nevaram savienot ar šaušanu, neizdodas, daudz sodu, mums - pieci. Otrajā etapā esam iedzinējos, tad Gerda sašauj 3, 2 sodi, nododam etapu, kā otrie, minam pirmajiem uz papēžiem - Igaunijas komandai. No trešā posma Dāvis atnāk otrais un sašauj visus mērķus, nu jau esam pirmie, komanda gavilē piesardzīgi, vēl divi etapi. Ceturtajā etapā Elizabete sašauj pirmo mērķi, domājam, nu jau maisam gals vaļā, bet nē, visi nākošie četri garām. Atliek šaušanu kompensēt ar ātru skrējienu. Izdodas saglabāt pirmo vietu, nododot piekto etapu. Artūrs Filips ienāk uz pēdējo šautuvi pirmais, nesašauj vienu, bet tas nekas-uzvara ir mūsu. Latvijas komandai 1. vieta.
     Jaunākā grupa vasaras biatlona stafeti sāk līdzīgi, 4 sodi Gustavam šautuvē, nododam stafeti otrie, tad Linda sašauj visus mērķus, Latvijas komanda atkal pirmā, trešo etapu veic Emīls, nopelnot 1 soda apli, distancē esam visu laiku plecu pie pleca ar Lietuvas komandu, Paulai 2 sodi, nekādi neizdodas atrauties. Pēdējo etapu veic Renārs, ļoti sīva cīņa, plecu pie pleca, neticami, pasaka, sašauti visi mērķi, atliek pēdējais posms līdz finišam, bet lietuvietim solis raitāks. Otrais laiks, bet vieta beigās pirmā, jo lietuvieši kļūdījušies ar soda apļu veikšanu. Tā Latvijas jaunsargu komandām  divas 1.vietas.
     18.augustā visus dalībniekus gaida pēdējais pārbaudījums - orientēšanās sacensības. Labākos rezultātus uzrādīja Artūrs Filips Igaviņš 1. vieta, 2.vietā Linda Muceniece, 3.vietā Elizabete Galvane.
     Tāpat kā atbraucot, arī tagad prāts uz atpūtu nav noskaņots, un tāpēc dodamies apmeklēt muzeju pirms došanās uz noslēguma ceremoniju. Muzejs mūs pārsteidz ar iespēju paviesoties uz zemūdenes Lembit, kura tika ielaista ūdenī 1936.gadā, bija Igaunijas Jūras spēku lepnums, ir vienīgā Igaunijas jūrniecības vēsturē, kas pārdzīvoja Otro pasaules karu un pilnībā saglabājusies.
Izmēģinājām spēkus jūras glābšanas simulatorā, lidojumu simulatorā, apskatījām dzelteno zemūdeni. Mums ļoti patika muzejs-iesakām, noteikti apmeklējiet, esot Tallinā!
     Pēc muzeja seko noslēguma ceremonija, labi padarīta darba sajūta, karstas diskusijas caurvijas ar labestīgiem jokiem, ceļš uz mājām pienāk nemanot. Komanda ir sadraudzējusies!

Komandas startiem sagatavoja Andris Juškāns un es, Lāsma Gabdulļina

Baltijas valstu karavīru 7. Ziemas sporta spēlēs Latvijas komandu pārstāv pieci Lejasciema jaunsargi

     No 6.-10. janvārim Latvijā norisinājās jau 7. Baltijas valstu karavīru Ziemas sporta spēles. Spēlēs bez Baltijas valstīm piedalījās arī karavīri no ASV un Zviedrijas. Kā jau katru gadu Latvijas komandu līdzās karavīriem pārstāv arī jaunsargi distanču slēpošanā un biatlonā. Šogad sniega trūkuma dēļ slēpošanas disciplīnas bija aizstātas ar krosu ,  biatlons ar krosu un šaušanu.
7.janvārī 12 jaunsargi no Vidzemes devas uz Cēsīm , lai piedalītos sacensībās , pieci no Lejasciema, 3 no Madonas, 2 no Vecpiebalgas un 2 no Priekuļiem. 7.janvāris jaunsargiem sākās ar došanos uz Valmieras Hokeja halli, kurā notika spēļu atklāšana ar Latvijas –Igaunijas spēli hokejā.
     8.Janvārī jaunsargi sacentās biatlona sacensībās . Baltijas valstu konkurencē jauniešu grupā 1. vietu izcīnīja  Arvis Arvīds Jekimovs(Vecpiebalga ) un jaunietēm 2.vietu Kima Krūmiņa(Madona). Krosā ļoti sīvā cīņa 2. vietu izcīnīja  Artūrs  Filips Igaviņš (Lejasciems), piekāpjoties igauņu sportistam Sok Kristjan par 2,8 sek., 3.vietā Silvestrs Švauksts(Madona), atpaliekot no uzvarētāja 6,8sek.
     Jaunsardzes no Lejasciema palika nepārspētas 3km krosā -  1.vietā pārliecinoši Jolanta Pence, 2.vietā Gerda Asnāte Berkolde, 3.vietā Elizabete Galvane.
     9.janvārī Baltijas valstu jaunsargi sacentās MIX stafetēs. Deviņu komandu konkurencē biatlonā parliecinoši uzvarēja Latvijas pirmā komanda. Komandā startēja Arvis Arvīds Jekimovs un Kima Krūmiņa.
     Mix stafetēs distanču slēpotājiem visa kaluma medaļas Latvijas komandām. Distances gaitā mainījas līderi, līdz finiša līnijai nebija skaidrs, kura komanda uzvarēs. Cīņa bija spraiga, dinamiska, bet uzvarēja pareizi izvēlēta taktika no trešās komandas puses. Pirmajā vietā Latvijas trešā komanda:  Elizabete Galvane un Jānis Kubuliņš, otrajā vietā Latvijas pirmā komanda: Jolanta Pence un Artūrs Filips Igaviņš , trešajā vietā Latvijas otrā komanda:Gerda Asnāte Berkolde un Silvestrs Švauksts.
     Paldies  jaunsargiem (visiem, kas šoreiz netika komandā uz spēlēm, bet bija sparinga partneri ikdienā)  par izturību, par darbu nodarbībās un treniņos visa gada garumā, par neatlaidību, rakstura stingrību, apņēmību un nepadošanos nometnēs oktobrī, novembrī, decembrī un pat janvāra pirmajās dienās . Rudens un ziemas sākums ir bijis grūts, jo nometņu bez lietus, bez slapjām kājām un dubļiem nav bijis. Paldies visiem atbalstītājiem, vecākiem, skolotājiem, ēdinātājiem, šaušanas treneriem, bez jums uzvaras izcīnīt būtu daudz grūtāk!

 Jaunsargu instruktore: Lāsma Gabdulļina

Gulbenes novada jaunsargi uzvar D.Turlā kausa izcīņas sacensībās

     LR Aizsardzības spēku pirmā komandiera pulkvežleitnanta D.Turlā kausa izcīņa norisinājās 11.maijā 2019.gadā Trikātas pilsdrupās, Beverīnas novadā. Sacensībās piedalījās 23 komandas, Gulbenes novadu pārstāvēja divas apvienotās komandas. Lejasciema komandā startēja Jolanta Pence, Gustavs Galvans, Mikus Černoglazovs un Valters Groza. Gulbenes komandā startēja: Eva Bērziņa, Katrīna Kopeļeva , Normunds Savruckis un Ruslans Bogušs.
     Jaunsargi sacentās stacionārā šaušanā, dueļu šaušanā, šķēršļu joslā (bija  atsevišķs vērtējums un cīņa par ,,Vīru spēļu” kausa iegūšanu), zināšanu tests, ieroču izjaukšana, granātu mešana mērķī, orientēšanās labirints (stafete), attāluma noteikšana.
     Spraiga sacensību diena, tik dažādas disciplīnas un tik dažādi sniegumi, līdz pat pēdējai apbalvošanas disciplīnai nebija skaidrs, kurš tad iegūs spēļu kausu.
     Gulbenes komanda labus rezultātus uzrādīja: šaušanā - 7.vieta, granātā un labirintā 5.vietā.
     Lejasciema komandai 1. vieta attāluma noteikšanā, 2.vieta šķēršļu joslā, 4.vieta šaušanā, 4.vieta orientēšanās labirintā, 7.vietā dueļos, 5.vieta ieroča G-36 izjaukšanā un salikšanā, 15.vieta granātas mešanā mērķī. Liels bija pārsteigums, kad par spēļu uzvarētājiem nosauca Lejasciema komandu. Tā uz Gulbenes novadu tika pārvesti divi kausi. Pirmā vieta D.Turlā kausa izcīņā un 2.vieta ,,Vīru spēlēs”.

Lāsma Gabdulļina

Labākais Latvijas jaunsargs pēc centralizēto testu kārtošanas galgausnietis Mikus Černoglazovs

     No 1.-5.maijam NBS Kājnieku skolas poligonā ,,Lāčusils”, Alūksnes novadā, jaunsargi no visas Latvijas kārtoja 4.līmeņa testus.  Kārtot testus izvēlējās arī seši Gulbenes novada jaunsargi. Testos ir iespēja parādīt Jaunsardzē gūtās zināšanas un iemaņas. Pēc notiekošo testu sekmīgas nokārtošanas jaunsargam paveras daudzas iespējas – viņš var bez konkursa un ar pazeminātu veselības kapacitāti stāties Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, tieši tāpat - bez konkursa ir iespējams stāties arī Valsts robežsardzes koledžā, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā un Valsts policijas koledžā. Ja jaunsargs izlemj par labu profesionālajam dienestam, arī kareivja pamatapmācības kursa 1. līmenis Kājnieku skolā viņam jau ir ieskaitīts.
     Gulbenes novada jaunsargs Mikus Černoglazovs ar 98 punktiem uzrādīja labāko rezultātu un ieguva ceļazīmi braucienam uz Angliju. Mikus pagājušajā gadā veselības problēmu dēļ testus nevarēja kārtot, bet izlēma par labu sertifikāta iegūšanai šogad un kļuva par labāko, zinošāko Latvijas jaunsargu. Augstus rezultātus testos uzrādīja Lejasciema vidusskolas audzēkņi Mareks Pencis (96p), Eva Bērziņa (87p), Gulbenes novada valsts ģimnāzijas audzēknes Agnija Briedīte (92p), Alvīne Ivanova (87p), Gulbenes 2.vidusskolas skolēns Valters Groza (87p). Lepojamies ar mūsu jauniešu uzrādītajiem rezultātiem!

Lāsma Gabdulļina
 

11.novembris

     11.novembris, Lāčplēša diena, Lejasciema jaunsargiem sākās ar koku stādīšanu Lejasciema "Sajūtu parkā", lai aug un kuplo par godu Latvijai. Vēlāk jau kopā ar pārējiem novada jaunsargiem pulcējās Gulbenes vēstures un mākslas muzejā, lai savās rindās uzņemtu jaunus biedrus un visi kopā dotos lāpu gājienā.

Jaunsargu nometne Madonā

     Ko dara Gulbenes novada jaunsargi un SK"Lejasciems" sportisti, sākoties rudens brīvdienām?

     Piedalās jaunsargu nometnē Madonā - sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", kurā uzlabo savu fizisko sagatavotību un prasmes distanču slēpošanā, vieglatlētikā, gūst daudz jaunu iespaidu, emociju un zināšanu.

Jaunsargi daudzcīņas sacensībās Zviedrijā

     Gulbenes novada jaunsargi pārstāvēja Latvijas komandu militārās daudzcīņas sacensībās Zviedrijā no 23.-27.08.2018. Komandā startēja Gustavs Galvans (Lejasciems), Jānis Šķirpāns (Stāķi), Valters Groza (Stari)  un Ilgvars Caune (Grundzāle). Mūsu jaunsargi uzrādīja augstus rezultātus šķēršļu joslā, attāluma noteikšanā, orientēšanā un šaušanā.

Izcīnīta uzvara Mālpilī notikušajās jaunsargu sporta spēlēs 2018

   No 14. -17. jūnijam notika Jaunsargu sporta spēles Mālpilī, kurās uzvarēja Vidzemes komanda. Tās sastāvā startēja arī Gulbenes novada jaunsargi un, protams, lejasciemieši. Gulbenes novada jaunsargi uzrādīja labus rezultātus un labākie no viņiem ieguva ceļazīmi uz Baltijas karavīru sporta spēlēm. Prieks un lepnums par jūsu panākumiem un paldies Lāsmai par ikdienas darbu ar bērniem un jauniešiem, kas ļauj viņiem izcīnīt augstus rezultātus sacensībās.

Aizstāv Latvijas godu

     Gulbenes novada Lejasciema jaunsargi Ērika Jermacāne, Gustavs Galvans, Ričards Didriksons, Jolanta Pence un Elizabete Galvane tika iekļauti Latvijas jaunsargu komandā dalībai Baltijas karavīru spēlēs, kas risinājās Lietuvā  no 23.līdz 27.janvārim.
     Baltijas karavīru spēlēs piedalījās Igaunijas, Latvijas, ASV, Ukrainas un Lietuvas komandas. Atklāšanas un noslēguma ceremonijas notika Viļņā, bet sacensības – Ignalīnā.
     Pirmajā sacensību dienā jaunsargi no Latvijas jauktajā stafetē distanču slēpošanā izcīnīja augsto 2.vietu astoņu komandu konkurencē. Komandā startēja Ērika Jermacāne (Lejasciems), Lauris Kaparkalējs (Madona), Kima Krūmiņa (Madona), Kristers Slavēns (Vecpiebalga). Individuāli pēc divām stundām sākās starti biatlona sprintā. Mūsu komandai divas 3.vietas - Ērikai Jermacānei (divās šautuvēs 100%trāpījums), Kristers Slavēns(1nesašauts mērķis).
Otrajā sacensību dienā jaunsargi vispirms mērojās spēkiem biatlona stafetē. Mūsu komanda ierindojās 3.vietā. Otrais starts tika dots pēc divām stundām distanču slēpošanā. Jaunākajā grupā mūsējiem 1.vieta Laurim Kaparkalējam (Madona), 3.vieta Gustavam Galvanam, 3.vieta Jolantai Pencei. Vecākajā grupā 1.vieta Kristeram Slavēnam, 3.vieta Arvim Arvīdam Jekimovs (Vecpiebalga), 3.vieta Kimai Krūmiņai (Madona).
     Noslēguma ceremonijā Viļņā gandarījumu sniedza Latvijas komandas izcīnītās astoņas medaļas individuāli un divas stafetēs. Darbs ir padarīts un var doties mājup, visu ceļu solo dziedot Kristeram ar pārējo piedziedāšanu. Ar komandu kopā bija jaunsargu instruktors Jurijs Kokins un es, Lāsma Gabdulļina. Paldies vecākiem, Lejasciema direktorei par sapratni un atbalstu, paldies mūsu pavārītei Dainai par ceļamaizi, kas mums ļoti noderēja. Esmu lepna par mūsu jauniešiem, viņu mērķtiecību, centību un neatlaidību!

Lāsma Gabdulļina, 3.Novada nodaļas jaunsargu instruktore

S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionātā 2018

      19.janvārī, 2.februārī un 23.februārī ar jaunsardzes atbalstu Lejasciema  slēpotājiem bija iespēja startēt S! – FISCHER Ziemas skolēnu čempionātā 2018, kurš norisinās Siguldā. Pirmajā un trešajā posmā slēpotājiem bija jāstartē intervāla starta klasiskajā stilā, bet otrajā posmā šķēršļu un veiklības distancē brīvajā stilā.
     Šobrīd 34 skolu kopvērtējumā, pēc diviem posmiem, Lejasciema vidusskola ierindojusies 4.vietā. Individuālajā kopvērtējumā: S14 grupā - 2.vieta Jolantai Pencei, 4.vieta Montai Zauriņai, 5.vieta Elizabetei Galvanei; S16 grupā - 4.vieta Ērikai Jermacānei; V12 grupā - 4.vieta Artūram Filipam Igaviņam; V16 grupā - 5.vieta Gustavam Galvanam, 6.vieta Ričardam Didriksonam.
Nākamais, noslēdzošais posms, norisināsies 9.martā.

Jaunsargi izcīnījuši pirmās medaļas 2018.gadā

No 10. līdz 14.janvārim SK “Lejasciems” slēpotāji  piedalījās jaunsargu nometnē - “Izturība – veselības ķīla!” Nometnes laikā jaunieši uzlaboja savu fizisko sagatavotību un gatavojās  Baltijas karavīru ziemas sporta spēlēm Lietuvā, instruktora Jurija Kokina vadībā piedalījās šaušanas apmācībās.
                Sestdien, 13.janvārī, kamēr Smeceres sila sporta bāzē aktīvi tika pūsts sniegs un trase slēpošanai vēl nebija gatava, jaunsargi devās uz Pļaviņām, Jankas/Jaujas sporta bāzi, kur notika Jaunsardzes kausa biatlonā 1.posms - Izjūti biatlona garšu. Sacensībās medaļas izcīnīja 5 jaunsargi. Meitenēm C grupā - 1.vieta Elizabetei Galvanei, 2.vieta Jolantai Pencei, 3.vieta Montai Zauriņai, zēniem – 2.vieta Ričardam Didriksonam, 3.vieta Dāvim Endem. Daudziem sportistiem šī bija pirmā pieredze šāda veida sacensībās, tika gūta lieliska pieredze.
                Nometnes noslēdzošā diena tika pavadīta slēpojot, lai arī šeit, pie mums Lejasciemā, praktiski sniega nebija, tad Madonas sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”  bija kārtīga ziema un sajūtas kā nedaudz citā pasaulē, jo sniegs bija sagatavots pietiekošā daudzumā, lai varētu izbaudīt slēpošanu.
Vairāk foto no sacensībām.

 

Lāsma Gabdulļina saņem aizsardzības ministrijas goda rakstu

   

     30.novembrī, Jaunsardzes dibināšanas 25.gadadienai veltītajā pasākumā, kinoteātrī  “Splendid Palace” tika sveikti  labākie instruktori un mērķtiecīgākie un apzinīgākie jaunsargi.  Latvijas republikas aizsardzības ministrijas goda rakstu saņēma arī Lāsma Gabdulļina par teicamu darbu un ieguldījumu Jaunsardzes kustības attīstībā un nostiprināšanā.
     Lai neizsīkstošu enerģiju arī turpmākajā darbā ar bērniem un jauniešiem!

Jaunsargi nometnē "Ziemu gaidot"

      No 22.novebra līdz 26.novembrim sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” Lejasciema jaunie sportisti Jaunsargu nometnē “Ziemu gaidot” cītīgi gatavojās slēpošanas sezonai. Uzlaboja vispārējo fizisko sagatavotību un pilnveidoja distanču slēpošanas tehniku.

Jaunsargu svinīgais solījums 11.novembrī

     11.novembrī, Lāčplēša dienā, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā pulcējās Gulbenes novada jaunsargi un jaunieši, kuri par tādiem vēlējās kļūt. Gulbenes novada jaunsargu saime palielinājās par 43 jaunsargiem no kuriem 11 Lejasciema pagasta jaunieši. Skanot jaunsardzes Ullas Pērkones klavierpavadījumam tika dziedāta himna, daudzināta mūsu Latvija, sveču gaismā dots svinīgais solījums  un solījums beidzās ar vārdiem ,,Augsim Latvijai”. Pēc svinīgā solījuma jaunsargi pievienojās 25.ZSB zemessargiem Lāpu gājienā no Gulbenes novada domes līdz Gulbenes brīvības piemineklim, kas veltīts Lāčplēša dienai.
     Jaunsargu instruktori Lāsma Gabdulļina un Arnis Cāns.

 

Jaunsargu nometņu mēnesis-jūnijs

14.-17.jūnijā ,,Vislatvijas jaunsargu sporta spēles” Mālpilī

     Jau otro gadu jaunsargi no visas Latvijas pulcējās nometnē ,,Vislatvijas sporta spēles”. Sporta spēļu atklāšana sākās ar gājienu caur Mālpili uz Saules kalnu, kur jaunsargi nolika ziedus un svecītes pie  pieminekļa  represētajiem Latvijas iedzīvotājiem. Sporta spēlēs  jaunsargi kārtoja FIZO testus:
roku saliekšana un iztaisnošana (meitenes),
 pievilkšanās kārienā –  pievilkšanās pie vingrošanas stieņa (zēni),
ķermeņa augšdaļas pacelšana no stāvokļa guļus uz muguras stāvoklī sēdus,
bumbiņas vai granātas mešana,
īsā un garā skriešanas distance.
     Jaunsargi sacentās starp novadiem komandu sacensībās dažādos sporta veidos. Programmā: strītbols, pludmales volejbols, minifutbols, florbols, spēka izturības tests/šķēršļu josla, orientēšanās, vasaras biatlons.
Augstus sasniegumus savās vecuma grupās uzrādīja Gustavs Galvans - 2.vieta, Kristīne Pence - 4. vieta, Jolanta Pence - 2. vieta, Artūrs Filips Igaviņs - 1.vieta, Gvido Bambulis - 1. vieta, Eva Bērziņa un Emīls Vaļickis - 6. vieta.
Sporta spēļu noslēgumā Aizsardzības ministrs R. Bergmanis pasniedz piemiņas dāvanas uzvarētājiem.

 

5.-8.jūnijā jaunākās grupas nometne Ērgļos ,,Pie Blaumaņa”

     Jūnija sākumā jaunsargi no Lejasciema, Lizuma, Gulbenes, Stāķiem piedalījās Vidzemes novada nometnē ,,Pie Blaumaņa” Ērgļos. Nometnes laikā jaunsargi   piedalījās vēstures stundā par R.Blaumani, Blaumaņa mājām un tuvējās apkārtnes cīņu gaitām. Jaunsargi piedalījās un sacentās sporta aktivitātēs ,, Braku ” teritorijā: diskgolfā, mini futbolā, šaušanā ar pneimatiku, orientēšanās labirintā, tūrismā ,,Meža kaķī”, metbolā, strītbolā, ugunskura iekurināšanā, spēka trasītē, airēšanā. Nometnes laikā jaunsargi ,,Blaumaņa” muzejam palīdzēja sagatavot malku ziemai. Nometnes mērķis bija popularizēt aktīvā dzīvesveida nozīmi bērnu un jauniešu ikdienā. Mērķis tika sasniegts, jaunsargi izveidoja ciešas draudzīgas attiecības ar citu jaunsargu vienību jauniešiem. Jo kur gan labāk iepazīt draugus, kā kopēji pārvarot grūtības un palīdzot viens otram uzdevumos.

 

26.-28.jūnijs nometne Cesvainē pulcē jaunsargus no Gulbenes, Madonas novadiem

Jaunsargi ar nepacietību gaida šo nometni, kas tradicionāli jau trešo gadu pulcēja kaimiņu novada jaunsargus. Par tradīciju ir kļuvušas nakts trasītes ar uzdevumiem, saliedēšanās spēles un taktiskās cīņas. Azimuta maršruta distances veikšana vienmēr  nometnē ir liels izaicinājums katram jaunsargam. Nometnes uzdevumi ir veidoti tā, lai būtu iespēja pārliecināties par nodarbībās gūto zināšanu praktisko pielietojumu lauku kaujas iemaņās un taktiskās spēlēs.

Jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina

Orientēšanās biatlona sacensības

      5.maijā 2017. Madonā, Smeceres sila sporta un atpūtas bāzē, norisinājās Jaunsardzes un informācijas centra Orientēšanās biatlona sacensības. Lejasciema jaunsargu vienība izcīna 3.vietu un apvienotā Gulbenes novada komanda 4.vietu. Komandu veidoja 4 jaunākās grupas 13-15 gadus veci jaunieši un 4 vecākās grupas jaunsargi 16-19 gadus veci. Dalībnieki veica 500m, tad šautuvē ar mazkalibra ieročiem no šaušanas stāvokļa guļus pa krītošiem mērķiem veica 5 šāvienus, par katru nenošautu mērķi distances laikam tika pievienots sods – 2 minūtes. Pēc šautuves jaunsargi saņēma orientēšanās karti un devās pavēles distancē 3-5km, tad no pēdējā kontrolpunkta atkal uz šautuvi. Komandās startēja Ērika Jermacāne, Jolanta Pence, Vineta Jermacāne, Alvīne Ivanova, Agnija Briedīte, Ričards Didriksons, Dāvis Ende, Gustavs Galvans, Andris Gargurnis, Raivis Ilva, Jānis Šķirpāns, Bruno Edvards Krēsliņš, Emīls Vaļickis, Artūrs Kauliņš, Linards Cvetkovs, Ričards Malcāns, Rinalds Aivis Dailide, Rainers Bogdanovs. Mūsu jaunsargi piekāpās tikai Smiltenes un Madonas jaunsargu vienību komandām.

Lāsma Gabdulļina

JAUNSARDZES UN INFORMĀCIJAS CENTRA 3. NOVADA VĪRU SPĒLES

     28.aprīlī Gulbenes novadā Lejasciemā Lejasciema jaunsargu vienība sadarbībā ar SK ,,Lejasciems”, Lejasciema pagasta pārvaldi un Lejasciema vidusskolu organizēja Jaunsardzes un informācijas centra ,,Vīru spēles”.
     Spēlēs piedalījās 17 jaunsargu vienību komandas no Vidzemes. Sacensībās  jaunsargi  veica 17km garu distanci un 14 etapos rādīja nodarbībās apgūtās prasmes, zināšanas un iemaņas. Pārbaudījumos veica triecienšautenes AK-4 daļēju izjaukšanu un salikšanu, patrulēšanu un ekipējuma atpazīšanu, sacentās airēšanas distancē, nestuvju izveidošanā un ievainotā transportēšanā, baļķa nolaišanā ar margu pār grāvi, attāluma noteikšanā, meža dzīvnieku pēdu atpazīšanā, munīcijas transportēšanā un granātu mešanā mērķī, ugunskura iekurināšanā, tūrismā, vasaras biatlonā un pārsteiguma uzdevuma veikšanā, kur bija nepieciešams saliedēts komandas darbs.
     Sacensībās uzvarēja Smiltenes jaunsargu vienības komanda, otro vietu izcīnīja jaunsargi no Gulbenes un trešo - Lubānas jaunsargu vienības jaunsargi. Paldies Lejasciema vidusskolas saimniecēm par garšīgajām pusdienām un vērtīgajām brokastīm, kas ļāva izturēt distanci un saglabāt možu gara spēku visas dienas garumā!
               Paldies Jānim Kupcim par operatīvo palīdzību vīru spēļu organizēšanā un Silvai Milnei kā brīvprātīgajam palīgam – fotogrāfam.

Lejasciema jaunsargu vienības jaunsargu instruktore: L.Gabdulļina

"BALTĀ LĀČA" slēpojums

      Divas piektdienas Gulbenes novada jaunsargi sacentās distanču slēpošanā 1 stundas garumā, kurš sacensību dalībnieks veiks vairāk apļu. BALTAIS LĀCIS -1, 17.02.2017., BALTAIS LĀCIS -2, 24.02.2017.
      Sacensībās piedalījās trīsdesmit jaunsargi no Lejasciema vidusskolas, Galgauskas un Stāķu pamatskolām. Sniegs vietām bija un vietām nebija, bet cīņas spars un sacensību gars tādēļ mazāks nekļuva. Pasākuma noslēgumā slēpotājiem bija iespēja baudīt zupu, tēju un našķus pie ugunskura. Otrās kārtas noslēgumā dalībnieki tika apbalvoti ar medaļām un piemiņas diplomiem.
     Sacensības organizēja Lejasciema vidusskolas jaunsargi sadarbībā ar Lejasciema pagasta pārvaldi.

Snaiperis - 2017

     26. janvārī Gulbenes novada jaunsargi pulcējās uz šaušanas sacensībām ‘’Snaiperis 2017’’ Galgauskas pamatskolas sporta zālē. Jaunsargi sacentās šaušanā ar pneimatiskajiem ieročiem 3 šaušanas stāvokļos : stāvus, guļus un no ceļgala.
     Jaunākajā grupā meitenēm punktu summā labākā izrādījās Dārta Rūse, 2.vietā Ērika Logina un 3.vietā Linda Avotiņa. Šajā pašā grupā zēniem 1.vietu izcīnīja Roberts Manguss, 2.vieta Dāvim Dikelim, bet 3.vietā Jānis Krevics.
     Vecākajā meiteņu grupā uzvarēja Sintija Bašķere, 2.vietā Laura Beitika, 3.vieta Alvīnei Ivanovai. Zēnu grupā 1.vietā Emīls Vaļickis, 2.vietā Karels Pastars un 3.vietā Artūrs Kauliņš. Jaunsargi saņēma medaļas un nozīmītes.

Jaunsargi barikāžu atceres pasākumā Rīgā

20.janvārī Doma laukumā pie barikāžu piemiņas ugunskura pulcējās vairāki simti cilvēku, starp viņiem bijām arī mēs, jaunsargi no Gulbenes novada skolām: Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas, Gulbenes 2.vidusskolas,Stāķu un Galgauskas pamatskolām, Lejasciema un Lizuma vidusskolām, kopā 44 aktīvi, savas tautas vēsturi izzināt griboši, jaunieši.
Lai nokļūtu uz 1991. gada barikādēm veltīto piemiņas pasākumu, jau pašā rīta agrumā mēs devāmies ceļā.
Bijām ļoti priecīgi Doma laukumā pie piemiņas ugunskura sastapt Latvijas Valsts  prezidentu R. Vējoni un NBS komandieri Raimondu Graubi (tas nekas, ka komandiera pilnvaras nodotas tālāk, mums viņš ir un paliek komandieris).
Pēc piemiņas pasākuma devāmies uz  Rīgas kara muzeju, kur apskatījām jauno ekspozīciju par Pirmo pasaules karu.
Pēcpusdienā devāmies uz ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.
Mēs esam lepni par saviem tautiešiem, kuri, spītējot aukstumam, bailēm un uzbrukumiem, nenobijās un aizstāvēja savu valsti un piedalījās barikādēs!
Vēlamies teikt paldies Jaunsardzes un informācijas centram par iespēju apmeklēt piemiņas pasākumus un labāk izprast barikāžu notikumu gaitu! Kā arī liels paldies Gulbenes novada jaunsargu instruktoriem Arnim Cānam un Lāsmai Gabdulļinai par aktīvu darbu Gulbenes novada jaunsargu izglītošanā un patriotisma vairošanā!

Alvīne Ivanova

Uzdrīkstēties ir skaisti

     26.ecembrī, otrajos Ziemassvētkos, jau trīspadsmito gadu “Latvijas lepnuma” ceremonijā tika godināti cilvēki, kuri dara vairāk, nekā kāds no viņiem varētu prasīt vai sagaidīt, sarežģītā situācijā nepaliek malā, palīdz, izglābj un atbalsta, tādējādi iedvesmojot ar savu pašaizliedzību, nesavtību, kā arī spēj motivēt mūs ikvienu dzīvē sasniegt vairāk un nepadoties.
     Šogad “Latvijas lepnuma” ceremonijā nominācijā “Skolotājs” Latvijas lepnuma simbolu un balvu – stilizētu Zelta ābeli saņēma Gulbenes novada bērnu un jaunatnes sporta skolas distanču slēpošanas trenere, Jaunsardzes un informācijas centra jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina vai kā mīļi viņu uzrunā bērni – Lāsmiņa, kura Lejasciema bērniem un jauniešiem ir skolotāja, trenere, draugs, atbalstītāja un glābēja vienā personā.
     Lāsma treniņus Lejasciemā vada jau gandrīz 20 gadus. Sākotnēji tikai ar ideju un vēlmi to darīt, bez materiāli tehniskā nodrošinājuma, bez atlīdzības un, galvenokārt, ar ģimenes atbalstu.
     Kopš Lāsma strādā par distanču slēpošanas treneri, sešu gadu laikā ar ģimenes, domubiedru, bērnu vecāku, pagasta pārvaldes atbalstu ir izdevies īstenot tādas ieceres, par kurām mūs, lejasciemiešus, daudzi varētu apskaust. Ir nodibināta biedrība SK “Lejasciems”, kura īstenojusi vairākus projektus, ar kuru palīdzību bērniem un jauniešiem ir nodrošināta gan vide, gan inventārs, kas dod iespēju trenēties arī bērniem, jauniešiem, kuru vecāki nevar iegādāties inventāru slēpošanai. Ir asfaltēta 325 metru gara skrituļslidošanas un rollerslēpošanas trase, kas ļauj arī gada siltajos mēnešos trenēties slēpošanā. Šāda trase mūsu novadā ir vienīgā. Lāsmas galvā jaunu ideju netrūkst, un tiek meklēti veidi (piemēram, projekti), kā bērniem rast jaunas iespējas sevi pilnveidot, paplašinot inventāra klāstu.
     To varētu nosaukt par darba redzamo daļu, bet noteikti šis viss nebūtu nekā vērts, ja Lāsma būtu tikai trenere nevis draugs, atbalstītājs un glābējs vienā personā. Uz treniņiem pie Lāsmas ar prieku dodas visi bērni - gan tie, kuriem sportošana ir ierasta lieta savā ģimenē, gan arī tie, kuriem ar sportu nav bijusi liela saskarsme, jo Lāsmai ir dabas dots talants - iemācīt bērniem mīlēt sportu. Droši varam apgalvot, ka pie Lāsmas bērni iemācās ne tikai sportot, bet arī strādāt komandā, cienīt un atbalstīt vienam otru, ticēt saviem spēkiem un nepadoties pie grūtībām. Katrs bērns jūtas un ir īpašs, jo viņa māk atrast īstos vārdus, lai uzmundrinātu un iedvesmotu, ne tikai tos, kuri ir spēcīgāki un varošāki, bet pamana katra mazo progresu un izdošanos, kas viņam šoriez ir izdevies labāk kā iepriekš.
     Zīmīgi, ka tieši pirms 20 gadiem janvāra ”Pagalmā” ir bijusi intervija ar Lāsmu par viņas sportiskajiem panākumiem, kurā viņa teikusi: “Sports – tie nav tikai rezultāti un uzvaras, tā ir mūsu veselība.”

Baltijas karavīru sporta spēlēs Latvijas komandai pārliecinoša uzvara

     No 19.07.2016. līdz 22.07.2016. Lietuvas pilsētā Kauņā norisinājās Baltijas karavīru sporta spēles.
     Pārstāvēt Latvijas komandu kopā ar NBS karavīriem devās 10 jaunsargi un Jaunsardzes un informācijas centra jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina. Vecākajā grupā (16-18 gadi) startēja Gulbenes novada jaunsargi no Lejasciema vsk.,Lizuma vsk.,Gulbenes 2.vsk . - Marina Vīksniņa, Alise Petrika, Gvido Bambulis, Artūrs Kopeļevs, Artis Lūsis.
 Jaunākajā grupā (12-15 gadi) startēja jaunsargi no Lejasciema vsk.,Stāķu pamatsk. - Ērika Jermacāne, Raitis Kaspars, Gustavs Galvans, Jānis Šķirpāns un Madonas vsk. jaunsardze Tīna Nagle.
     19.jūlijā  plkst. 16.00 jaunsargi ieradās Kauņā. Pēc reģistrācijas notika sacensību svinīga atklāšana, bet pēc  atklāšanas jaunsargi veica šķēršļu joslas apskati un treniņu uz atsevišķu šķēršļu veikšanu.
     20.jūlijs sākās ar šķēršļu joslas sacensībām .Vecākajā grupā jauniešiem 1.vieta Gvido Bambulim  2:27,1, 2.vietā Taavi Perv 2:44,8(EST), 3.vieta Artūram Kopeļevam 2:47,3, jaunietēm 1.vieta Marinai  Vīksniņai 3:26,1, 2.vieta Kaisa Kahre 3:49,5(EST) un 3.vieta Alisei Petrikai  4:02,7. Jaunākajā grupā zēniem -  Jānim Šķirpānam 3.vieta, meitenēm 1.vieta Tīnai Naglei 3:16,7 - labākais laiks visu meiteņu vidū. Šķēršļu joslas kopvērtējumā uzvarēja Latvijas jaunsargu komanda.
     15.30 sākās sacensības strītbolā . Jaunsargi vecākajā grupā ieguva 1.vietu ,bet jaunākajā piekāpās Igaunijas un Lietuvas komandām. Sacensības strītbolā beidzās 17.00, virves vilkšana sākās 18.00. Šo stundas starplaiku jaunsargi izmantoja virves tehnikas nianšu nostiprināšanai istabiņā, izmantojot pārvalku.
     18.00, liekot lietā nostiprinātās iemaņas, jaunsargi pirmajās cīņās izvilka Lietuvas komandu 2:0, nākošā cīņā bija ar Igaunijas komandu, sīvā cīņā izvilka 3:1.Latvijas jaunsargi parādīja rakstura stingrību , vienotību un labu komandas darbu un izcīnīja 1.vietu virves vilkšanā.
     21.jūlijā komandas sacentās vasaras biatlonā. Vecākajā grupā jauniešiem Gvido Bambulim 2.vieta, jaunietēm 2.vietā Marina Vīksniņa, 3.vietā Alise Petrika. Jaunākajā grupā meitenēm 2.vieta Tīnai Naglei, 3.vietā Ērika Jermacāne. Vasaras biatlonā kopvērtējumā vecākā grupa 1.vietā, jaunākā grupa 2. vietā. Kopvērtējuma ,,Baltijas karavīru spēlēs’’ Latvijas Jaunsargu komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru, 2.vietā Igaunijas jaunieši un trešajā vietā Lietuvas jauniešu komandai.

Jaunsardzes un informācijas centra ,
Jaunsardzes departamenta
2.novada nodaļas
jaunsargu instruktore: Lāsma Gabdulļina

Lejasciema un Gulbenes jaunsargu vienības ar labiem panākumiem piedalās sacensībās

14.-15.05.2016. vecajā Sūnu skolā, Kūku pagastā, Krustpils novadā norisinājās Jaunsardzes departamenta 2. novada nodaļas jaunsargu “Vīru spēles 2016” un NATO šķēršļu joslas atklāšana.
Sacensībās piedalījās divas jaunsargu komandas no Lejasciema un Gulbenes jaunsargu vienībām.
Sacensībās piedalījās 23 jaunsargu komandas. Sacensībās komandas piedalījās NATO šķēršļu joslas veikšanā un 5km pavēles distancē, kuras laikā bija jāveic tūrisma elementi, attāluma noteikšana, ugunskura iekurināšana un aukliņas pārdedzināšana ar dabas materiāliem, uzmanības uzdevums: ekipējuma atpazīšana un ieraudzīšana noteiktā teritorijā, ieroču  salikšanā, šaušanā ar pneimatikas ieročiem, pirmās palīdzības sniegšanā, nestuvju izgatavošanā un ievainotā transportēšanā, munīcijas kastu pārvietošanā, ātrumposmā  kalnā.
Abas Gulbenes novada jaunsargu komandas uzrādīja augstus rezultātus.
Lejasciema jaunsargu komanda izcīnīja 1.vietu NATO šķēršļu joslas veikšanā .Komandā startēja Lejasciema vidusskolas jaunsargi: Artūrs Kauliņš, Gvido Bambulis, Linards Cvetkovs un Leonards Kaspars. Lejasciema komanda uzrādījā labāko laiku ātrumposmā pret kalnu un saņēma kausu ,,Spēcīgākā komanda”.
Sacensību kopvērtējumā 2.vieta Gulbenes jaunsargu komandai. Komandā startēja Gulbenes 2.vidusskolas jaunsargi: Artis Lūsis, Emīls Broks, Arnis Dzenītis un Ričards Malcāns.
Pēc komandu sacensībām jaunsargi varēja piedalīties NATO šķēršļu joslas veikšanā individuāli. Komandas starts bija paņēmis daudz spēku, bet gribētāju netrūka. Lejasciema vidusskolas jaunsargs Gvido Bambulis uzrādīja labāko laiku jaunsargu vidu, piekāpjoties tikai militārās pieccīņas čempionam ,karavīram Dainim Stepem.
,,Vīru spēles” piedalīties ir goda lieta katrai vienībai un jaunsargam. Mēs varam lepoties ar šiem jauniešiem, ar viņu gribasspēku un izturību.

 GALERIJA

Jaunsargu diena par godu O.Kalpakam

10.03.16.Lejasciema vidusskolā notika tradicionālā ,,Jaunsargu diena par godu O.Kalpakam".

Jaunsargi sacenstās ierindas skatē, triecienšautenes AK-4 daļējā izjaukšanā un salikšanā, teorijas testā un florbolā.
Sacensībās piedalijās Lejasciema vidusskola , Stāķu un Galgauskas pamatskolas.
Sacensības noritēja spraigi un interesanti. Savās vecuma grupās uzvarēja 6. un 12. klases komandas.
GALERIJA 

SNAIPERIS - 2016

Gulbenes novada jaunsargi katru gadu sacenšas sacensībās šaušanā ar pneimatisko šauteni no trīs šaušanas stāvokļiem: stāvus, no ceļa ,guļus.
Sacensībās startēja Gulbenes Valsts ģimnāzijas,2.vidusskolas jaunsargi un skolēni, kas apgūst Valsts aizsardzības mācības programmu, jaunsargi no Stāķu, Galgauskas pamatskolām un Lejasciema vidusskolas.

Snaiperis 2016 rezultāti:


Pamatskolu grupā jaunietēm:
1.Alvīne Ivanova – 168 p. (Stāķu p.sk.)
2.Dārta Rūse  - 143 p. (Galgauskas p.sk.)
3.Eva Bērziņa - 130 p. (Galgauskas p.sk.)

Pamatskolu grupā jauniešiem:
1.Andris Gargurnis – 147 p. (Gulbenes VĢ)
2.Gundars Serģis -  80 p. (Stāķu p.sk.)
3.Jānis Krevics -  65 p. (Galgauskas p.sk.)

Vidusskolu grupā jaunietēm:
1.Endija Tarvāne – 138 p.(Gulbenes 2.vsk.)
2.Sintija Bašķere – 97 p. (Gulbenes 2.vsk.)
3.Gerda Krieviņa – 83 p. (Gulbenes 2.vsk.)

Vidusskolu grupā jauniešiem:

1.Rainers Bogdanovs – 183 p. .(Gulbenes 2.vsk.)
2.Kārlis Kaminskis       -  154 p.(Lejasciema vidusskola)
3.Ričards Malcāns      -   149 p. .(Gulbenes 2.vsk.)

Lāsma Gabdulļina

Jaunsargi no Lejasciema piedalijās Baltijas karavīru sporta spēlēs

Baltijas karavīru III Ziemas sporta spēlēs, kuras norisinājās no 15.-18.februārim HAANJĀ, Latvijas komandā distanču slēpošanā startēja jaunsargi no Lejasciema -Linards Cvetkovs un Leonards Kaspars. Sacensības norisinājās distanču slēpošanā, biatlonā, zemledus makšķerēšanā un hokejā. Individuālajā distancē brīvajā stilā 3.vieta Linardam Cvetkovam.

Jaunsargi -slēpotāji piedalījās nometnē ,,Ziemas sports”

No 4.-7.februārim Madonas novada sporta bāzē ,,Smeceres sils” jaunsargi -slēpotāji piedalījās nometnē ,,Ziemas sports”. Divas reizes dienā trenējās, uzlaboja savu fizisko sagatavotību un mērķtiecīgi gatavojās Latvijas čempionātam. Starp treniņiem jaunsargi sacentās armreslinga dueļos un attīstīja koordināciju ar deju soļu palīdzību. Jaunsargi nometnē ieguva lielu pieredzi, jo treniņi notika paralēli arī Lietuvas sportistiem. Jaunsargi varēja salīdzināt un pilnveidot tehniku, priecāties par doto iespēju gatavoties sacensībām.

Jaunsargu aktivitātes janvārī

Lejasciema vidusskolas bērniem un jauniešiem-jaunsargiem, kas paralēli mācībām mācās Gulbenes novada BJSS  un no mācībām brīvajā laikā darbojas ,,Jaunsardzē”, janvāris ir bijis ļoti darbīgs. Jaunieši piedalījušies slēpošanas nometnē Alūksnē, Madonas novada atklātajā slēpošanas čempionātā „Smecere-2016”, Siguldā S!-„Fischer” ziemas skolēnu čempionātā un Priekuļos Latvijas čempionātā slēpošanā. Robežnieku pamatskolā Gulbenes 2.vidusskolas jaunsargi, kas apgūst valsts aizsardzības mācības programmu , piedalījās sporta tūrisma pamatelementu apgūšanas nodarbībā. Sīkāk par paveikto lasiest šeit. Attēlus skatiet GALERIJĀ

Pieredzētais

Lejasciemietis 4. mācību līmeņa jaunsargu noslēguma testu nometne Alūksnē uzrāda visaugstākos punktus.

No 25. līdz 27. aprīlim RJC Jaunsardzes departamenta 85 jaunsargi no Austrumvidzemes un Latgales NBS Kājnieku skolā Alūksnē piedalījās 4. mācību līmeņa noslēguma testu nometnē. Gribētos atzīmēt, ka no kopējā nometnes dalībnieku skaita 25 % bija meitenes.Nometnes laikā jaunsargi kārtoja teorētiskās un praktiskās ieskaites. Tādā veidā jaunsargi pārbaudīja savas zināšanas, kuras tika iegūtas darbojoties Jaunsardzē.Noslēdzoties nometnei, jaunsargi svinīgos apstākļos saņēma apliecību par Jaunsargu programmas sekmīgu apgūšanu.Lejasciemietis Inārs Ritmanis testos uzrādīja visaugstāko vērtējumu 98,1 punkts no 100 punktiem, 85 jaunsargu vidū.
Sākoties siltajiem laika apstākļiem marta sākumā  jaunsargi āra nodarbībās  apgūstot lauku kaujas iemaņas izmantoja Airsofts ieročus. Airsoft pamatā lieto kaujas ieroču kopijas, kas šauj ar 6mm plastmasas lodītēm. No airsoft šauteņu lodītēm neizdalās nekāda krāsa, tamdēļ airsofts ir spēle uz godīgumu un katram tās dalībniekam pašam ir jākonstatē trāpījums. Tāda veida ieročus Lejasciema vienība varēja izmantot pirmo reizi un to testēšanā piedalījās astotās klases jaunsargi.
Ieroču darbība tika pārbaudīta Gulbenes novada jaunsargu pārgājienā ,,Baltais lācis”, kas notika 11.03.2014.Pārgājiena laikā jaunsargi pārbaudīja orientēšanās, tūrisma un lauku kaujas iemaņu zināšanas praksē.
Jaunsargu instruktore:L.Gabdulļina


30.01.2014.Jaungulbenes arodvidusskolā norisinājās šaušanas sacensības  ,,SNAIPERIS-2014”. Jaunsargi no Gulbenes novada sacentās šaušanā ar pneimatikas šauteni trīs šaušanas stāvokļos :guļus, no ceļa un stāvus. Kopvērtējumā 24 dalībnieku konkurencē jauniešiem 1.vietu izcīnīja Emīls Vaļickis, 2.vietu Gvido Bambulis , 3.vietu Ričards Bukāts. Jaunietēm 1.vietu izcīnīja Alise Jermacāne.
Pieredzētais 2013.gada pirmajā pusgadā:
  http://lejasciems.lv/pdfs/JAUNSARGU PIEREDZĒTAIS 2013 - PIRMAIS PUSGADS.pdf  http://lejasciems.lv/pdfs/JAUNSARGU PIEREDZĒTAIS 2013 - PIRMAIS PUSGADS.pdfhttp://lejasciems.lv/pdfs/JAUNSARGU PIEREDZĒTAIS 2013 - PIRMAIS PUSGADS.pdf 

Vēsture

Lejasciemā darbojas 208.Lejasciema jaunsargu vienība. AM RJC JD Jaunsargu instruktore - L.Gabdulļina.