Tūrisms > Daiļdārzi

Intas Balodes kolekciju dārzs

     Intas Balodes dārzs Lejasciemā, Miera ielā 11, veidots kā kolekciju dārzs, iespēju robežās pielāgojot daiļdārza principus. Dārzs atrodas smilšainā Tirzas  upes piekrastē skarba klimata joslā, šie apstākļi arī nosaka augu izvēli. Lielākā dārza daļa atvēlēta mūžzaļiem skujeņiem, ziemcietēm, kā arī dekoratīvajiem krūmiem.
               Dārzs veidots apmēram 20 gadu laikā, pārdzīvojis dāliju un rožu kolekcijas, tagad vairāk pievēršoties lilijām un zālveida ziemcietēm jeb graudzālēm. Skaistus krāsu akcentus var vērot maijā, kad veidojas skujaugu jaunie dzinumi,  zied slotzari, sīkie zemsedzes augi, arī tulpes. Ap Jāņiem, kad pļavas un lauki rāda savu krāšņumu, dārzu atdzīvina vasaras puķes, gaidot  liliju ziedēšanas laiku jūlijā. Augusts iepriecina ar flokšu, hortenziju, monardu, liatru, helēniju un citu augu ziedēšanu. Pieticīgajā augsnē lielu ļaunumu zālienam var nodarīt  sausums. Dārzs varētu būt interesants dārzmīļiem, kuri interesējas par augu dažādību, saderību, audzēšanu un pavairošanu.

Vairāk informācijas: Tālr.:26141536 (iepriekšēja pieteikšanās)

Vidzemes TV Intas Balodes kolekciju dārzā 2018.gada 25.augustā

 

Sandras Semenkovičas daiļdārzs

     Sandras Semenkovičas dārzs ir kā mandala, neskaitāmas reizes jaukts ārā, lai pēc kāda laika atkal tiktu pārveidots. Sākts veidot vairāk kā pirms 35 gadiem, tas vienmēr un arī tagad top intuitīvi, raugoties, kādi augi vislabāk sader kopā gan pēc augu krāsu toņiem, gan formām. Dārzs vairakkārt atzīts par vienu no skaistākajiem Latvijas daiļdārziem.  Jāatzīst gan, ka šobrīd dārzam vairs netiek veltīta tik liela daļa saimnieces enerģijas un laika kā agrāk. Šobrīd Sandra vairāk aizraujas ar gleznošanu un, ļoti iespējams, pirms gleznošanas šis mākslinieciskais talants krāsu un formu salikumos un kompozīcijās ir izpaudies un joprojām izpaužas dārzā.
            Dārzā apskatāmi dažādu sugu, krāsu un formu skujeņi, ziemcietes un vasaras puķes, kuras ir kā lieliski krāsu akcenti. Dārza teritorijā ir arī sakņu un augļu dārzi, siltumnīca, vieta atpūtai, kur no saules var patverties, nokarenās  gobas ēnā izveidotā atpūtas vietā un neliela nojumīte ar dārza kamīnu. Pie saimniecības ēkas vietu atraduši vīnogulāji un  citi kāpelētāji.

Vairāk informācijas: Tālr.: 29193257 (iepriekšēja pieteikšanās)

 

Ingas un Jāņa Nagļu daiļdārzs "Kalmes"

     Dārzs saimniecībā „Kalmes” ir visas Nagļu ģimenes, taču galvenokārt, saimnieces Ingas lolojums. Neskatoties uz to, ka šajā dārzā atrodamas neskaitāmas mūžzaļo augu šķirnes un dažnedažādi citi ziedi, Inga īpašu uzmanību velta katram no tiem. Kā atzīst pati saimniece, lai dārzs priecētu acis gadu no gada, katram augam ir jāpievērš individuāla uzmanība – tas jāaprūpē un jāseko līdzi tam, kā augs attīstās un vai tam nekā netrūkst, tikai tad ir sagaidāms arī rezultāts!
     „Kalmēs” dārzu komplekss veidots vadoties pēc Ingas sajūtām un redzējuma par to, kā visam jāizskatās, nevis sekojot jaunākajiem trendiem ainavu arhitektūrā. Galvenais nosacījums dārza izveidē „Kalmēs” ir, lai pašiem saimniekiem būtu patīkami mielot acis par skaistumu visapkārt, nevis lai apmierinātu skarbākos daiļdārzu kritiķus. Tas piešķir šim dārzam to patīkamo auru, ko var sajust uzreiz ienākot pa saimniecības vārtiem – visapkārt valda miers, kārtība, ar savu skaistumu acis priecē koši ziedi un kopējo formu veido akurāti apcirpti mūžzaļie augi. Daiļdārzs „Kalmēs” nemitīgi mainās, jo saimniece Inga ik gadu to papildina ar jauniem stādiem, kas iegādāti dažādās stādu izstādēs.
     Īsuma saimniecību „Kalmes” varētu raksturot šādi – tā ir skaista un sakopta vieta, kur valda īstena māju sajūta un ģimeniskums, jo viss tiek darīts pašu čaklajām rokām.

Vairāk informācijas: Tālr.: 29372944 (Iepriekšēja pieteikšanās)