Tūrisms >

"Šķūnenieku Kauss"

     Sacensības, kuru aizsākums meklējams1996. gadā, kad "Šķūnenieku" māju saimnieki sarīkoja mazu savstarpēju sacenšanos - kurš ar velosipēdu ātrāk nobrauks 10 km. Nākamajā gadā jau tika sarīkotas pirmās lielās sacensības, kurās piedalījās  60 dalībnieki.
     Šķūnenieka Kausa sacensības notiek augusta otrajā nedēļas nogalē - pirmajā dienā notiek 10 km inividuālais šosejas riteņbraukšana un MTB riteņbraukšana, bet otrajā dienā triatlons un futbols. Protams, neatņemama šo svētku sastāvdaļa ir apbalvošanas pasākums un balle.
     Šobrīd sacensības ir kļuvušas par dauzu lejasciemiešu un Lejasciema viesu vasaras gaidītāko pasākumu un noteikti arī ir veicinājušas būt aktīvākiem un vismaz reizi gadā piealīties sacensībās.

Šķunenieka kausa mājaslapa
 

"Lejasciema Kausu" izcīņas sacensības

     2019.gada 1.maijā jau 22. sezonu notika "Lejasciema kausu" izcīņas sacensības. Kartru gadu šajā dienā Lejasciema šautuvē pulcējās stenda šaušanas sporta piekritēji un makšķernieki. Sacensībās dalībnieki drīkst startēt gan individuāli, gan komandu cīņā. 

Loku šaušanas sacensības "Pukstu aplis"

     Katru gadu, augusta pēdējā nedēļas sestdienā, Lejasciema pagasta “Pukstos” notiek gadskārtējās loku šaušanas sacensības “Pukstu aplis”. Šogad jubilejas gads, jo sacensības notiks jau 15 reizi.
   Sacensību veids: šaušana pa telpiskiem zvēru maketiem no nezināmām distancēm ar trijām bultām līdz pirmajam trāpījumam. Maketi tiek novietoti brīvā dabā. Sacensībās iespējams piealīties arī iesācējiem un tiem kuriem līdz šim nav izdevies iemēģināt roku loku šaušanā.
     Ziemā "Pukstos" ir iespēja piedalīties loku šaušanas biatlonā "Apšuriņķi", kur sacensības norit kā biatlonā - slēpo un šauj mērķī, 2017.gadā, sniega trūkuma dēļ, dalībnieki slēpošanas vietā nūjoja.

CanAm Trophy Latvia sacensības

      Augusta beigās, jau divus gadus Lejasciema pagastā norisinājās dubļu un bezceļu sacensībās Can-am TROPHY-LATVIJA viens no posmiem.                                                           
     Sacensībās     piedalās dalībnieki no  Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, un, protams, arī lejasciemieši. Adrenalīna, motora rūkoņas piekritējiem šeit būs ko redzēt un, protams, dubļi, dubļi, dubļi.